Awantura w Sejmie. Wicemarszałek osłaniała prezesa PiS

Polska
Awantura w Sejmie. Wicemarszałek osłaniała prezesa PiS
Polsat News
Spór zakończył prowadzący w zamian za Elżbietę Witek obrady Ryszard Terlecki, grożąc wezwanie Straży Marszałkowskiej

W czasie środowych obrad Sejmu doszło do przepychanek słownych między posłem KO Sławomirem Nitrasem oraz marszałek Elżbietą Witek. W pewnym momencie poseł zwrócił się też do siedzącego obok Jarosława Kaczyńskiego. Posłów rozdzieliła wicemarszałek Małgorzata Gosiewska z PiS.

Nietypową interwencję posłanki PiS zarejestrowały sejmowe kamery. 

 

Poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras wystąpił do prowadzącej obrady marszałek Witek z wnioskiem formalnym, który nie został przyjęty. Marszałek przeszła do pierwszego punktu obrad.

Kłótnia z Marszałek 

Nitras mówił do marszałek, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymuje ludzi w sprawie poprzednika Witek Marka Kuchcińskiego. Marszałek Sejmu zaproponowała, aby polityk Platformy przedstawił sprawę w jej gabinecie. - Ja jestem posłem, a nie pani asystentem - mówił wzburzony Nitras. Polityk kłócił się z Witek o kwestię "przestrzegania regulaminu".

 

Następnie mówił o obecnym na sali wiceszefie MSWiA, Macieju Wąsiku: "Chcę panią poinformować, że ten człowiek wszedł do 60 mieszkań w związku z lotami Kuchcińskiego, bezprawnie zatrzymali ludzi, którzy z tą sprawą nie mieli nic wspólnego".

Interwencja posłanki 

Potem Nitras zwrócił się do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego: "Pan jest za to wszystko odpowiedzialny. Zatrzymują ludzi, którzy nie mają z tą sprawą nic wspólnego". Krzyknął też w stronę prezesa PiS: "cham, po prostu cham".

 

WIDEO: Awantura w Sejmie. Posłanka osłaniała prezesa PiS

 

Wówczas pomiędzy posła KO a prezesa wbiegła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, chcąc zapobiec kłótni i prawdopodobnie chronić Jarosława Kaczyńskiego. 

 

Spór zakończył prowadzący w zamian za Elżbietę Witek obrady Ryszard Terlecki, grożąc wezwaniem Straży Marszałkowskiej. 

laf/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie