Opolskie. Policjant z zarzutami za znęcanie się nad partnerką

Polska
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Policjant znęcał się nad partnerką

Prokuratura Rejonowa w Brzegu przedstawiła policjantowi zarzut znęcania się fizycznego nad swoją partnerką. Jak powiedziała prokurator okręgowy w Opolu Liliana Kapera-Kopczyk, policjantowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W sobotę podczas imprezy urodzinowej pod Opolem jej uczestniczy usłyszeli kobiece krzyki. Jak się okazało, krzyczała 40-letnia kobieta, która na imprezę przyjechała ze swoim partnerem - 47-letnim funkcjonariuszem policji w Dobrzeniu Wielkim.

 

Szybko znaleziono wzywającą pomocy kobietę, która miała poważne obrażenia całego ciała i głowy. Wezwano karetkę. Medycy potwierdzili u pokrzywdzonej m.in. złamanie nosa i urazy głowy. Jej partner i prawdopodobny sprawca pobicia, oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

ZOBACZ: USA. Śmierć czarnoskórego mężczyzny w areszcie. Policjanci nie zostaną oskarżeni

 

Jak powiedziała w środę szefowa opolskiej prokuratury, mężczyźnie przedstawiono już zarzut znęcania się nad kobietą, czego jednym z przejawów było sobotnie pobicie. Mężczyzna przebywa na wolności, jednak ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz znajduje się pod nadzorem policji.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!