Nowy sondaż. Spada poparcie dla ruchu Hołowni

Polska
PAP/Tomasz Gzell
Na ruch Szymona Hołowni swój głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych.

PiS wygrałby wybory do Sejmu zdobywając 34,2 proc.; na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 - 19 proc., a na trzecim - Koalicja Obywatelska - 14,7 proc. - wynika z najnowszego sondażu. Do Sejmu weszłyby też Lewica, Konfederacja i PSL.

"Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, niekwestionowane zwycięstwo odniosłaby partia Jarosława Kaczyńskiego. Według sondażu United Surveys dla WP, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 34,2 proc. respondentów. Oznacza to spadek o 0,6 pkt. proc. względem majowego badania" - czytamy na stronie portalu "Wirtualna Polska".

 

Jak wskazano, z sondażu wynika, że pozycję wicelidera niezmiennie utrzymuje Polska 2050. "Na ruch Szymona Hołowni swój głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Taki wynik to jednak spadek o 3,1 pkt. proc." - podano.

 

ZOBACZ: Polska 2050 rusza w Polskę. "Żebyście nie byli skazani na telewizor, który do was gada"

 

Podium zamyka Koalicja Obywatelska, którą wskazało 14,7 proc. respondentów. Tym samym partia ta odnotowuje wzrost poparcia o 1,5 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Poza podium

Na czwartym miejscu plasuje się Lewica, która mogłaby liczyć na wsparcie 10,4 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1,3 pkt. proc. W Sejmie zobaczylibyśmy jeszcze polityków Konfederacji (7,1 proc.) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej (5,3 proc.).

 

9,3 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos.

 

Sondaż przeprowadzono 19 czerwca metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) na próbie 1000 osób.

rsr/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!