"Jesteś kibicem Belgii? Z dobrym telewizorem możesz się poczuć jak w pierwszym rzędzie na stadionie. I może on być zupełnie darmowy! Jeśli zespół zdobędzie więcej niż 15 bramek, oddamy wam pieniądze" - reklamował swoją promocję na Mistrzostwa Świata Krefel. Promocja dotyczyła zestawów kina domowego z ekranem o przekątnej co najmniej 55 cali, kupionych pomiędzy 26 kwietna a 17 czerwca.

 

Obecnie, po pięciu meczach Belgia ma 14 bramek, a do końca imprezy zostały jeszcze dwa mecze. We wtorek Czerwone Diabły grają mecz półfinałowy z Francją, a potem czeka ich albo finał, albo mecz o trzecie miejsce.

 

W pomoc kibicom zaangażowali się już piłkarze reprezentacji. "Wielu moich znajomych kupiło telewizory, zrobię wszystko, żeby mieli je za darmo" - powiedział belgijskim dziennikarzom Dries Mertens, napastnik reprezentacji Belgii.

 

Sieć Krefel poinformowała, że z promocji będzie mogło skorzystać "kilka tysięcy osób". Firma wykupiła ubezpieczenie na wypadek, gdyby reprezentacja rzeczywiście strzeliła taką liczbę bramek, która wymieniona była w promocji.

 

Nieusblad, AS, polsatnews.pl