Lasy Państwowe otworzą sieć sklepów z dziczyzną. "Bardziej promocja niż zarobek"

Biznes
Lasy Państwowe otworzą sieć sklepów z dziczyzną. "Bardziej promocja niż zarobek"
Zdjęcie ilustracyjne. Fot: Pixabay

Pierwszy sklep powstanie w Warszawie. Kolejne m.in. w Olsztynie i Radomiu. W sumie ma być ich kilkanaście. W ofercie - przede wszystkim dziczyzna, ale w planach są także jagody, grzyby i miody. - Zależy nam na promocji lasów i produktów, które z nich pochodzą - mówi polsatnews.pl Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.

Oprócz stacjonarnych placówek mają być też punkty w dużych sieciach handlowych. Na razie Lasy Państwowe nie mają jeszcze pomysłu na nazwę dla swoich sklepów.

 

A skąd wziął się pomysł na przedsięwzięcie?

 

- Od jakiegoś czasu mamy w Polsce modę na zdrową żywność. Postanowilismy więc postawić na zdrową żywność z polskich lasów - mówi polsatnews.pl Anna Malinowska.

 

Jak podkreśla, "cel jest bardziej promocyjny niż zarobkowy".

 

Pierwszy sklep powstanie w Warszawie za dwa miesiące . Do końca roku ma ich być kilkanaście w całym kraju.

 

Mięso ma być tańsze

 

- Dziczyzna będzie pochodziła z ośrodków hodowli należących do Lasów Państwowych. Jest ich kilkadziesiąt - mówi rzeczniczka. - Mięso będzie tańsze niż w zwykłych sklepach - zapewnia.

 

W planach jest także poszerzenie oferty m.in. o jagody i grzyby, a także przetwory z nich. Do słoików z logo LP ma trafiać to, czego nie uda się sprzedać przydrożnym handlarzom.

 

Jak podkreśla portal money.pl sklepy z żywnością - tym bardziej tak niszową jak dziczyzna - byłyby całkowitą nowością w przypadku tej państwowej spółki, która od lat zarabia na sprzedaży drewna - w 2015 roku było to prawie 400 mln zł.

 

polsatnews.pl, money.pl

kan/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie