Awantura w programie TVP - część gości wyszła ze studia. Szef publicystyki: cieszę się

Polska
Awantura w programie TVP - część gości wyszła ze studia. Szef publicystyki: cieszę się
Flickr/Piotr Drabik

Program "Studio Polska" w TVP Info dotyczył relokacji uchodźców. Przypomniano w nim wypowiedź premier Beaty Szydło w Auschwitz oraz wpis na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Gdy prowadzący stwierdzili, że opinia Tuska jest dowodem na to, iż Bruksela "przykłada" Polsce pod byle pretekstem część uczestników zirytowanych komentarzami dziennikarzy i innych gości opuściła studio.

Gdy goście opowiadający się za przyjęciem uchodźców wychodzili ze studia autorzy programu na ekranie emitowali wpisy widzów z Twittera, m.in. "Lewactwo wyszło, za późno", "W końcu wyszli". Nagranie dostępne jest na stronie programu.

 

"Hańba, wstydźcie się!"

 

Jedna z uczestniczek próbowała wyjaśnić, dlaczego opuszcza studio. - Pani Szydło w obozie Auschwitz zrównała działania nazistowskich Niemiec, wysyłających Żydów do Auschwitz, z relokacją. Jest mi przykro, życzę miłego wieczoru - powiedziała.

 

Jak dodała, z domu wyniosła przesłanie miłości bliźniego, wyciąganie ręki do cierpiącego, do człowieka w potrzebie. Powiedziała też, że jej rodzice byli żołnierzami AK, walczącymi w powstaniu warszawskim.

 

- Oni by powiedzieli państwu: hańba, wstydźcie się - stwierdziła, zwracając się w stronę swoich przeciwników. - Ojciec też by pani powiedział "hańba" - usłyszała w odpowiedzi.

 

"Proszę nie dzwonić do mnie"


Jej wypowiedź była wielokrotnie zagłuszana i przerywana przez drugą stronę, czemu prowadzący nie byli w stanie zaradzić. Zachowaniem przeciwników relokacji był oburzony także inny z gości programu, palestyński politolog i muzułmanin Omar El Shehabi.

 

- Pani Kasiu, następnym razem proszę nie dzwonić do mnie, żebym wystąpił w programie w takim towarzystwie - zwrócił się do prowadzącej, po czym również opuścił studio.

 

Szef publicystyki TVP Info Dawid Wildstein na Twitterze napisał, że ci, którzy demonstracyjnie opuścili studio, pokazali "jak szanują wolność słowa i debaty".

 gazeta.pl. polsatnews.pl

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze