"Człowiek, który dopuścił się manipulacji oraz środowisko, które ją promowało, przekroczyło wszelkie zasady wzajemnego szacunku i granice rozsądku. Są granice, których przekraczać nie należy i których przekraczać się nie godzi niezależnie od poglądów. Nie byłoby ludzi, którzy wyznają poglądy, gdyby ktoś, kiedyś, nie przekazał im życia i tego życia nie chronił" - napisał w odpowiedzi na udostępniany w sieci fotomontaż dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Radomskie okno życia podlega bowiem pod Caritas.

 

Duchowny przypomniał też, że Caritas "została powołana właśnie do tego, żeby pomagać ludziom potrzebującym pomocy niezależnie od ich kondycji życiowej, wyznania i wyznawanych idei", zaś zapalanie w wigilię świecy Caritas oznacza "otoczenie opieką dzieci, szczególnie tych niepełnosprawnych i tych - jak to pisze autor manipulacji - z wadami genetycznymi".

 

Fot. Caritas

 

Ks. Marian Subocz dodał, że "dzięki 60 oknom życia w Polsce uratowano 92 niemowlęta" i "nikt nigdy nie stawiał jakichkolwiek warunków dotyczących ich przyjmowania".

 

Radomska Caritas rozważa także skierowanie sprawy do sądu.

 

polsatnews.pl, deon.pl