Opole: nie chcą Chazana i Terlikowskiego. Protest przeciwko debacie z ich udziałem

Polska
Opole: nie chcą Chazana i Terlikowskiego. Protest przeciwko debacie z ich udziałem
Polsat News
Prof. Bogdan Chazan (L) i publicysta Tomasz Terlikowski

Członkowie facebookowej grupy "Opole wolne od uprzedzeń" protestują przeciwko poniedziałkowej debacie pt. "Czy okna życia są potrzebne?", która ma odbyć się na Uniwersytecie Opolskim. Wszystko dlatego, że udział w niej mają wziąć: prof. Bogdan Chazan, publicysta Tomasz Terlikowski i Błażej Kmiecik, przedstawiciel Instytutu Ordo Iuris, którego projekt ustawy antyaborcyjnej przepadł w Sejmie.

"Temat jest bardzo ważny i należy o nim rozmawiać. Dziwi nas i niepokoi udział takich osób jak prof. Bogdan Chazan - ginekolog słynący z terroryzowania i nie dawania swoim pacjentkom wyboru ani wsparcia, Tomasz Terlikowski - publicysta, który stosuje mowę nienawiści, obraża i wyzywa osoby, często reprezentujące mniejszości w społeczeństwie" - piszą organizatorzy protestu.

 

Podkreślają, że "mocno niepokojący jest fakt, że w organizację wydarzenia zaangażowany jest opolski oddział Młodzieży Wszechpolskiej - skrajnie prawicowej organizacji, która wyrasta z nacjonalistycznych korzeni, propaguje hasła rasistowskie".

 

Zdaniem grupy "Opole wolne od uprzedzeń" - "nie do przyjęcia jest zapraszanie gości, którzy w sposób jawny nawołują do nienawiści wobec osób reprezentujących grupy mniejszościowe, obecne na Uniwersytecie Opolskim".

 

Studenci medycyny też protestowali

 

Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poinformowały w czwartek, że po opisywanych przez nas protestach części studentów i absolwentów uczelni, odwołana została konferencja "Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne i prawne", której współorganizatorem miał być także Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Swój protest przeciwko konferencji młodzi ludzie argumentowali pisząc, że "wprowadzając fanatyczną propagandę w mury uczelni legitymizuje się organizację ignorującą stan wiedzy medycznej".

 

Rektor uczelni, prof. Mirosław Wielgoś jako powód odwołania konferencji podał informację o "niedopełnieniu wymogów formalnych" przez organizatorów.

 

polsatnews.pl

 

jak/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze