Rezydencja w Los Angeles zasłynęła gorącymi przyjęciami, jakie Hefner przez lata w niej urządzał. Goście bawili się w towarzystwie pań, których rozebrane sesje zdjęciowe można było oglądać w jego magazynie.

 

Hefner ma dość i sprzedaje dom

 

W styczniu wystawił jednak dom na sprzedaż i zażądał za niego 200 mln dolarów. Ostatecznie uzyskał połowę tej kwoty. W 1971 roku zapłacił za posiadłość 1,1 mln dolarów.

 

Posiadłość z 1927 roku jest położona w ekskluzywnej części Los Angeles - Holmby Hills. Ma ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni i składa się z 29 pomieszczeń. Hefner ma do dyspozycji m.in. kort tenisowy, salę kinową, siłownię, basen i saunę. W skład rozległej rezydencji wchodzi także domek gościnny, w którym są cztery sypialnie.

 

Hefner zostaje aż do śmierci

 

Nowy właściciel po śmierci Hefnera planuje połączyć stary dom z nowym nabytkiem. W ten sposób powiększy swoją rezydencję do 3 000 metrów kwadratowych.

 

Magazyn dla mężczyzn "Playboy" zadebiutował w grudniu 1953 roku numerem z Marylin Monroe na okładce. Po początkowym sukcesie szybko zaczął być atakowany za z jednej strony przez prawicowych polityków, a z drugiej przez feministki oskarżające go o redukowania kobiet do roli "obiektów seksualnych".

 

Reuters, Polsat News, PAP