Rezydencja "Playboya" wystawiona na sprzedaż. Z Hugh Hefnerem w środku

Kultura
Rezydencja "Playboya" wystawiona na sprzedaż. Z Hugh Hefnerem w środku
Reuters

Na 200 mln dolarów wyceniono słynną posiadłość "Playboya" w Los Angeles - informuje we wtorek agencja Associated Press. Potencjalny kupiec musi się jednak zgodzić, aby niespełna 90-letni Hugh Hefner, założyciel miesięcznika, pozostał w niej do końca życia.

- Warunek sprzedaży jest taki - Pan Hefner musi mieć możliwość kontynuowania pracy i dalszego mieszkania w posiadłości - podkreślił rzecznik "Playboya" John Vlautin. AP zwraca uwagę, że przedmiotem negocjacji będzie kwestia, czy 89-latek pozostanie tam za darmo czy będzie płacić za wynajem.

 

Luksusowa posiadłość

 

Posiadłość z 1927 roku znajduje się w ekskluzywnej części Los Angeles - Holmby Hills. Działka, na której znajduje się willa, ma 2 hektary powierzchni. Nieruchomość posiada 29 pokoi, kino, basen, kort tenisowy, a także własną grotę. W skład posiadłości wchodzi także domek gościnny, w którym są cztery sypialnie.

 

Eksperci zwracają jednak uwagę, że 200 mln dolarów to wygórowana cena, nawet jak na tę prestiżową okolicę. Niedawno w okolicy sprzedano nieruchomość na działce o powierzchni 3 hektarów za 59 mln dolarów - przypomina AP.

 

Debiut z Marylin Monroe

 

Magazyn dla mężczyzn "Playboy" zadebiutował w grudniu 1953 roku numerem z Marylin Monroe na okładce. Po początkowym sukcesie szybko zaczął być atakowany za z jednej strony przez prawicowych polityków, a z drugiej przez feministki oskarżające go o redukowania kobiet do roli "obiektów seksualnych".

 

PAP

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie