Euro 2016: starcia kibiców w Marsylii

Świat
Euro 2016: starcia kibiców w Marsylii
PAP/EPA/Guillaume Horcajuelo

Piłkarscy kibice w Marsylii, którzy czekają na mecz grupy B mistrzostw Europy pomiędzy Anglią a Rosją, ponownie starli się z policją. Funkcjonariusze rozpylili gaz łzawiący - poinformowała agencja Associated Press. Do zamieszek doszło tam również w nocy.

Agencja Reutera informuje o co najmniej dwóch zatrzymanych.

 

W nocy z czwartku na piątek policja interweniowała przy starciach brytyjskich kibiców z lokalną społecznością przed pubami. Brało w nich udział ok. 200 osób. Trzech kibiców zostało rannych, lekkie obrażenia odniosło też czterech funkcjonariuszy.

 

"ISIS, gdzie jesteś?"

 

Do bójek sprowokować miały m.in. przyśpiewki nawiązujące do terrorystycznego ataku, do którego doszło jesienią we Francji - "ISIS, gdzie jesteś?". Do aresztu trafił 24-letni Anglik i starszy o sześć lat Francuz. Ten drugi jest podejrzany o kradzież koszulki reprezentacji Anglii.

 

 

 

W piątek Angielska Federacja Piłkarska (FA) wyraziła żal z powodu tych zajść i zaapelowała do swoich kibiców o zachowanie z szacunkiem.

 

Przy okazji sobotniego spotkania organizatorzy spodziewają się 70 tys. angielskich kibiców i 20 tys. rosyjskich. Porządku ma pilnować około 1000 policjantów.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze