Kankan, myśliwce i David Guetta. Euro 2016 rozpoczęte

Sport
Euro 2016 rozpoczęte
Galeria zdjęć (10)

Na podparyskim stadionie Stade de France rozpoczęła się największa piłkarska impreza tego roku. Podczas ceremonii otwarcia 150 tancerek zatańczyło kankana, a francuski DJ David Guetta i szwedzka wokalistka Zara Larsson odśpiewali hymn Euro. Z kolei francuskie myśliwce "namalowały" nad stadionem trójkolorową flagę kraju-gospodarza. Następnie na murawę wybiegli piłkarze Francji i Rumunii.

Zatytułowana "Witamy we Francji" ceremonia otwarcia trwała około 15 minut i toczyła się w rytm największych utworów paryżanina Davida Guetty. To światowej sławy DJ i producent muzyczny.

 

Mistrzostwa Europy to trzecia sportowa impreza w świecie, po igrzyskach olimpijskich i futbolowym mundialu. Do tej pory odbyło się 14 edycji turnieju. Najbardziej utytułowani są Niemcy i Hiszpanie, którzy triumfowali po trzy razy. Ci drudzy byli najlepsi w dwóch ostatnich turniejach, w tym cztery lata temu w Polsce i na Ukrainie.

 

Euro zagości w dziewięciu miastach, na 10 stadionach. 24 drużyny zagrają 51 meczów. Finał odbędzie się 10 lipca na Stade de France w podparyskim Saint-Denis, największej i głównej arenie turnieju.

 

Miasta-gospodarze Euro to: Paryż (z dwoma stadionami), Marsylia, Nicea, Tuluza, Lens, St. Etienne, Bordeaux, Lyon i Lille.

 

Europejska federacja na nagrody finansowe przeznaczy 301 mln euro, czyli o 105 mln więcej niż przed czterema laty, kiedy impreza odbywała się w Polsce i na Ukrainie. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają w niedzielę o godzinie 18:00 z Irlandią Północną.

 

PAP

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie