"ISIS, gdzie jesteś?". Brytyjscy kibice starli się z mieszkańcami Marsylii

Świat
"ISIS, gdzie jesteś?". Brytyjscy kibice starli się z mieszkańcami Marsylii
sntv

Policja interweniowała w nocy w Marsylii przy starciach brytyjskich kibiców z lokalną społecznością, w których brało udział ok. 200 osób. Do incydentu doszło w jednym z miast-gospodarzy rozpoczynających się w piątkowy wieczór piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.

Policja poinformowała, że w wyniku starć rannych zostało dwóch brytyjskich kibiców, a lekkie obrażenia odniosło czterech funkcjonariuszy.

 

Podano też, że w zdarzeniach brało udział ok. 100 Brytyjczyków i 50 mieszkańców Marsylii, miasta zwanego potocznie we Francji muzułmańską stolicą Europy. Lokalne media podają, że policja musiała użyć gazu łzawiącego, a sytuacja została opanowana po kilku minutach.

 

Do incydentów miało dojść przed pubami. Do bójek sprowokować miały przyśpiewki nawiązujące do terrorystycznego ataku, do którego doszło jesienią we Francji - "ISIS, gdzie jesteś?".

 

W sobotę w Marsylii angielscy piłkarze zainaugurują występ w ME meczem grupowym z Rosją. Euro 2016 rozpocznie się w piątkowy wieczór meczem Francja - Rumunia na podparyskim Stade de France.

 

W czwartek w stolicy Francji do późna trwał koncert w położonej w pobliżu wieży Eiffla Strefie Kibica. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie odnotowano doniesień o poważnych incydentach.

 

PAP

kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie