Sylwetka Adama Rogackiego została oficjalnie zaprezentowana na stronach internetowych spółki Orlen Paliwa, choć nie znalazła się tam informacja, czym będzie się zajmował. 

 

Poza Rogackim w zarządzie Orlen Paliwa zasiadają: Jarosław Tyc, Jerzy Kralski, Michał Kawczyński i Piotr Śladowski.  

 

W oficjalnym biogramie przypomina się, że Rogacki od 2005 r. był posłem na Sejm RP (V, VI, VII kadencji) pracując m.in. w komisjach gospodarki, Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, administracji i spraw wewnętrznych, administracji i cyfryzacji. W ramach prac sejmowych komisji i podkomisji pracował nad regulacjami prawnymi dotyczącymi rynku paliw i surowców energetycznych.

 

Prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i zarządzania.

 

Afera nie przeszkadza w karierze

 

O Rogackim stało się głośno w październiku 2014 roku, gdy  razem z kolegami z PiS Adamem Hofmanem i Mariuszem Antonim Kamińskim wyjechał służbowo do Hiszpanii. Posłom towarzyszyły żony, i właśnie z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu, a który opisały media.

 

Później okazało się, że posłowie pobrali z kasy Sejmu kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na podróż samochodami, a polecieli tanią linią lotniczą.

 

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, jednak zostało ono umorzone. Komisja Etyki Poselskiej oceniła, że Rogacki uchybił zasadom etyki poselskiej i udzieliła mu nagany. W listopadzie zawieszono go w prawach członka PiS, a później decyzją komitetu politycznego PiS wykluczono z partii. 

 

Spółka ma też nowego prezesa

 

Szefem Orlen Paliwa został Jarosław Tyc, który w latach 1999-2002 był wiceprezesem płockiego koncernu. Oprócz Rogackiego do zarządu dołączył także Piotr Śladowski, ostatnio prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie pod Płockiem (Mazowieckie).

 

Zmiany w zarządzie Orlen Paliwa oznaczają, że dotychczasowy dwuosobowy skład został rozszerzony do pięciu osób. W zarządzie spółki pozostali: Michał Kawczyński - członek zarządu ds. finansowych oraz Jerzy Kralski - członek zarządu ds. operacyjnych i rozwoju.

 

ORLEN Paliwa Sp. z o.o. to należaca w 100 proc, spółka  Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA.  Prowadzi hurtowaą sprzedaż paliw płynnych ( m.in. benzyn bezołowiowych i olejów napędowych). Od grudnia ubiegłego roku prezesem zarządu Orlenu jest Wojciech Jasiński, były posel PiS, minister skarbu państwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

  
 

polsatnews.pl