Były prezes Polskiego Holdingu Obronnego nie dostanie odprawy

Polska
Były prezes Polskiego Holdingu Obronnego nie dostanie odprawy
Polsat News

"Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, forma nawiązania stosunku pracy z Mariuszem Antonim Kamińskim nie przewidywała żadnej odprawy, ani odpłatnego, czasowego zakazu konkurencji. Dlatego też w związku z dymisją pana Kamińskiego ze stanowiska prezesa Polskiego Holdingu Obronnego nie przysługuje mu odprawa" - poinformowało ministerstwo obrony narodowej.

Mariusz Antoni Kamiński był szefem Polskiego Holdingu Obronnego zaledwie jeden dzień. W środę media obiegła informacja o jego rezygnacji. Jak tłumaczyła rzeczniczka Holdingu Monika Koniecko, w uzasadnieniu dymisji z funkcji prezesa  Kamiński powołał się na "presję medialną związaną z wyborem na stanowisko oraz na fakt, jak sytuację przeżywa jego najbliższa rodzina".


Dzień wcześniej politycy PO ostro krytykowali jego nominację. Ich zdaniem, fakt, że bohater tzw. afery madryckiej, Mariusz A. Kamiński został szefem PHO "najlepiej pokazuje prawdziwą moralność polityczną PiS".

 

Kamiński jesienią 2014 roku został wyrzucony z PiS (wraz z posłami Adamem Hofmanem i Adamem Rogackim) po tym, jak służbowo udał się na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Kamiński (także Hofman i Rogacki) pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi.


Umorzone śledztwo


Pod koniec 2015 roku prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS, uznając, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

 

PAP

prz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie