Kamiński rezygnuje z funkcji prezesa Polskiego Holdingu Obronnego. "Presja medialna i dobro rodziny"

Polska
Kamiński rezygnuje z funkcji prezesa Polskiego Holdingu Obronnego. "Presja medialna i dobro rodziny"
Polsat News

- Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego - powiedział Jarosław Gowin w środę w radiu RMF FM. Początkowo rzeczniczka Holdingu Monika Koniecko nie potwierdzała tej informacji. Wczesnym popołudniem poinformowała polsatnews.pl, że "dymisja została przesłana do przewodniczącego Rady Nadzorczej".

Jak powiedziała Koniecko, w uzasadnieniu dymisji z funkcji prezesa zarządu Polskiego Holdingu Obronnego Kamiński powołał się na "presję medialną związaną z wyborem na stanowisko" oraz na fakt, jak sytuację przeżywa jego najbliższa rodzina".

 

O tym, że Kamiński ma zostać prezesem Polskiego Holdingu Obronnego informowała w poniedziałek "Rzeczpospolita".

We wtorek politycy PO ostro krytykowali tę nominację. Ich zdaniem, fakt, że bohater tzw. afery madryckiej, Mariusz A. Kamiński zostaje szefem PHO "najlepiej pokazuje prawdziwą moralność polityczną PiS".

 

"Stanąłem do konkursu z konkretną wizją"

 

Jeszcze we wtorek Kamiński mówił PAP, że wygrał konkurs na członka zarządu spółki Skarbu Państwa, którą jest PHO. - Stanąłem do tego konkursu, mam odpowiednie kompetencje, jestem doktorem nauk prawnych, przez osiem lat zasiadałem w komisji obrony i byłem jej wiceprzewodniczącym. Stanąłem do konkursu z konkretną wizją, jak zmienić firmę. Udało mi się wygrać i będę te cele realizował - powiedział.

 

Kamiński jesienią 2014 roku został wyrzucony z PiS (wraz z posłami Adamem Hofmanem i Adamem Rogackim) po tym, jak służbowo udał się na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Kamiński (także Hofman i Rogacki) pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi.

 

Umorzone śledztwo

 

Pod koniec 2015 roku prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS, uznając, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

ptw/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze