Waszczykowski: zapraszamy rzeczniczkę Departamentu Stanu do Polski, aby przekonała się się jak wygląda sytuacja w naszym kraju

Polska

Polska powinna szanować niezawisłość sądów i podział władzy - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert.

Przypomniała, że Stany Zjednoczone "wyrażały obawy o praworządność i rozwój sytuacji w Polsce".


O wypowiedź rzeczniczki Departamentu Stanu był pytany w piątek na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po spotkaniu z szefem dyplomacji Malty Carmelo Abelą.

 

- Miałem okazję odwiedzić Stany Zjednoczone, Waszyngton. Miałem okazję do krótkiej rozmowy z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. W tych rozmowach nie padały takie określenia, wręcz przeciwnie. Usłyszałem wiele ciepłych słów m.in. o bardzo dobrej i udanej wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. Usłyszałem również zapowiedź i chęć przyjazdu niedługo sekretarza stanu Rexa Tillersona do Polski - powiedział szef MSZ.

 

- Ale jeśli są politycy, którzy chcą zobaczyć i przekonać się naocznie, jak wygląda sytuacja w Polsce, to chętnie zapraszamy rzeczniczkę Departamentu Stanu do Polski, aby przekonała się się jak wygląda sytuacja w naszym kraju - powiedział Waszczykowski.

 

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze