Prokuratura: poszukiwany za wymuszenia przy użyciu noża, siekiery i śrubokręta

Polska

Prokurator Rejonowy w Bytomiu Marek Furdzik poinformował, że zmarły mężczyzna to Łukasz P., który był poszukiwany przez prokuraturę. Miał być doprowadzony do tej właśnie jednostki.

- Zaplanowane były czynności ogłoszenia mu postanowienia o uzupełnieniu zarzutów o poważne przestępstwa w postaci wymuszeń rozbójniczych, które trwały od roku 2017 do października 2020, m.in. przy użyciu noża, siekiery i śrubokręta - powiedział prokurator Marek Furdzik.

W tym samym śledztwie podejrzanych jest pięć osób. Łukaszowi P. przedstawiono w nim wcześniej zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków oraz podrobienia legitymacji policyjnej.

- Ponieważ policja weszła w posiadanie informacji, że Łukasz P. może stwarzać niebezpieczeństwo, gdyż może posiadać broń palną, a także z uwagi na to, iż w toku tego śledztwa jednemu ze świadków udzielono ochrony policyjnej, wydano postanowienie o przymusowym zatrzymaniu i doprowadzeniu Łukasza P. do prokuratury celem zrealizowanie czynności procesowych - dodał prok. Furdzik.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze