Próba aresztowana adwokata, który prowadzi sprawy przeciwko ludziom władzy - Komorowski w "Prezydentach i premierach"

Polska

- Po raz pierwszy zdarzyło się próbować aresztować adwokata, który prowadzi liczne sprawy przeciwko obecnym ludziom władzy, bo jest to kwestia Jarosława Kaczyńskiego, kwestia pana (byłego szefa KNF Marka - red.) Chrzanowskiego. To są sprawy, które w bezpośredni sposób dotykają ludzi obecnej władzy PiS-owskiej, więc ma ta sprawa posmak polityczny - powiedział w programie "Prezydenci i premierzy" w Polsat News były prezydent Bronisław Komorowski.

 

Według byłego premiera Waldemara Pawlaka (PSL) Roman Giertych jako adwokat przekraczał granice.


- Ww moim przekonaniu pan mecenas Giertych przekraczał granicę takiego zachowania jako adwokat, to znaczy stosował tego typu mechanizmy, zagrania, działania, które - można powiedzieć - wchodziły w sferę propagandy i często na etapie postępowania wprowadzał już informacje, które powinny być przedmiotem postępowania w bardziej kameralnej formie - powiedział były lider ludowców.

 

Jak dodał sprawa Giertycha nie jest jednoznaczna.

 

- Natomiast cała sprawa jest wielopiętrowa - powiedział Pawlak.

 

Według Leszka Millera (Lewica), byłego Prezesa Rady Ministrów, Roman Giertych powinien mieć zapewnione prawa konstytucyjne.

 

- Pamiętam taką sekwencję, która co jakiś czas powraca, że kiedy polityka wchodzi na salę sądową, to sprawiedliwość wychodzi tylnymi drzwiami. Ja nie wiem rzecz jasna, czy Roman Giertych złamał prawo, czy jest niewinny, czy jest winny. Ale nie jest mi obojętne, czy konstytucyjne gwarantowane prawo do obrony ma każdy, czy tylko panowie Szumowski i Sasin, których żadna prokuratura na razie nie ściga, chociaż miałaby wiele do zrobienia - stwierdził polityk Lewicy. 

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!