Prezydent powinien zaniechać kampanii - Małgorzata Kidawa-Błońska

Polska

O to, by zaniechał kampanii wyborczej, a wykonywał tylko swe obowiązki jako głowa państwa zaapelowała w środę do prezydenta Andrzeja Dudy wicemarszałek Sejmu, kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Apeluję do pana prezydenta, żeby wykonywał te obowiązki, które należą do niego jako do głowy państwa, ale zaniechał kampanii wyborczej, bo powinien tutaj bardzo wyraźnie oddzielić, co jest ważne dla prezydenta i czym się powinien zajmować, a powinien przestać robić kampanię - powiedziała Kidawa-Błońska na środowej konferencji prasowej.

Wicemarszałek Sejmu została też zapytana czy w obecnej sytuacji w Polsce powinien być wprowadzony stan nadzwyczajny i tym samym przełożone wybory prezydenckie. Kidawa-Błońska przyznała, że sytuacja jest rzeczywiście nadzwyczajna. - I nikt z osób racjonalnie myślących nie powie, że kampanię można prowadzić. Kampanii nie można prowadzić, bo teraz mamy ważniejsze sprawy na głowie - zaznaczyła.

- Bezpieczeństwo Polaków - zdrowotne, ekonomiczne, bezpieczeństwo naszego kraju powinno być najważniejsze i na tym wszyscy powinniśmy się skupić. Kampania może poczekać - dodała kandydatka na prezydenta.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze