Prezes Fundacji Polsat o 40. urodzinach Centrum Zdrowia Dziecka

Polska

Centrum Zdrowia dziecka ma już 40 lat. Jego misją jest zapewnienie dzieciom kompleksowej opieki na najwyższym światowym poziomie. Od 20 lat ze szpitalem-pomnikiem współpracuje Fundacja Polsat, która przekazała placówce prawie 24 miliony złotych. To wsparcie pomogło w powstaniu między innymi kliniki transplantologii oraz kliniki neonatologii, patologii i intensywnej terapii noworodka.

- Czterdzieści lat to naprawdę kawał czasu i jeżeli sobie pomyślimy, że Fundacja Polsat jest zaangażowana w jego pracę od lat 20, to jest wielka radość, bo widzimy efekty tej pracy. Chylimy kapelusza przed całym personelem, dzięki któremu nasza praca ma sens - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes zarządu Fundacji Polsat.
- Ja sobie nie wyobrażam wielu rzeczy, które dziś robimy, gdyby nie efekty tej pomocy. Nie ma takiego miejsca, w którym fundacja by nam nie pomogła - powiedział prof. Jerzy Kaliciński z Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów CZD.
- Udało nam się nie tylko wyposażyć klinikę, zbudować więcej stanowisk, łóżek, od czasu, kiedy współpracujemy, dzięki tej pomocy, udało nam się leczyć kilkanaście tysięcy noworodków - powiedział dr Dariusz Gruszfeld z Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka CZD.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze