"Daleko od normalizacji stosunków z Rosją" - poseł niezrzeszony Jacek Wilk w "Tak czy Nie"

Polska

Jacek Wilk, poseł niezrzeszony uznał, że "oddalamy się od normalizacji stosunków z Rosją".

- Na pewno eskalacja będzie postępować, oddalamy się od normalizowania relacji z Rosją, a jednak to nasz sąsiad, a zawsze w naszym interesie było to, żeby te relacje były normalne - powiedział były poseł Kukiz\'15.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zaprzecza, że ostatnie zatrzymanie Marka W. pod zarzutem współpracy ze służbami obcego państwa, miało bezpośredni związek z wydaleniem rosyjskich dyplomatów.

Innego zdania jest poseł PO Robert Kropiwnicki, który w programie "Tak czy Nie" powiedział, że była to zaplanowana akcja służb i te dwie sprawy są ze sobą powiązane.

- Uważam, że to jest ustawka. Moment "zdjęcia" Marka W. jest oczywiście skoordynowany z tymi działaniami dyplomatycznymi (dot. sprawy Skripala i wydalenia dyplomatów - red.). to jest zupełnie świadome działanie. To jest świadome, skoordynowane, jestem o tym przekonany - powiedział Kropiwnicki.

 

- To, że akurat (teraz - red.) zatrzymano Marka W., to po to, żeby móc ujawnić tych agentów, którzy go prowadzili, z którymi on się kontaktował, żeby ich wydalić - stwierdził Kropiwnicki.

- My nie potrzebowaliśmy żadnego pretekstu, żeby wydalić pracowników, dyplomatów rosyjskich. Polska zrobiła to w geście solidarności z Wielką Brytanią i innymi krajami zachodu - powiedział Zbigniew Gryglas (Porozumienie,klub parlamentarny PiS).

- To poważna kwestia, proszę nie mówić o tym w kategorii żartu, tu mogło dojść do szpiegostwa, do naruszenia interesów ekonomicznych, strategicznych naszego państwa i służby muszą tutaj reagować - powiedział Gryglas.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze