Noworodek w oknie życia. Dziewczynka miała tylko kilka godzin

Polska
Noworodek w oknie życia. Dziewczynka miała tylko kilka godzin
Polsat News
Okno życia / zdjęcie ilustracyjne

W oknie życia prowadzonym przez siostry boromeuszki w Piekarach Śląskich znaleziono nowo narodzoną dziewczynkę. Alarm uruchomił się w domu zakonnym przy ulicy Przyjaźni w dzielnicy Dąbrówka Wielka. Jak przekazała prezydent miasta, Sława Umińska-Kajdan, dziecko przyszło na świat najprawdopodobniej krótko po północy i zostało pozostawione zaledwie kilka godzin po narodzinach.

"Jest bezpieczna i pod fachową opieką w jednym ze śląskich szpitali" - poinformowała Umińska-Kajdan w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Noworodek w oknie życia. "Chłopczyk był świeżo po urodzeniu"

 

Prezydent Piekar Śląskich dodała, że "każde uratowane w ten sposób życie to cud" i wyraziła nadzieję, że dalsze losy dziecka potoczą się szczęśliwie.

Noworodek w oknie życia. Dziewczynka miała zaledwie kilka godzin

To już drugi przypadek pozostawienia dziecka w oknie życia na Śląsku w tym miesiącu. 17 lipca podobna sytuacja miała miejsce w Katowicach, gdzie w oknie życia przy ulicy Piotrowickiej znaleziono dwuletniego chłopca.

 

ZOBACZ: Kielce. Noworodek w oknie życia. W ciężkim stanie trafił do szpitala

 

Według ustaleń prokuratury, dziecko było zadbane, a alarm uruchomił stróż, który zauważył oddalającą się kobietę. Chłopiec został natychmiast objęty opieką.

 

Okna życia działają w Polsce od 2006 roku i służą ratowaniu noworodków, których matki nie mogą lub nie chcą ich wychowywać. Pozostawienie dziecka w takim miejscu nie jest karalne, a maluchy trafiają pod opiekę służb medycznych i dalej do procedur adopcyjnych.

Monika Bortnowska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie