Zamknięte cmentarze i park. Pilna decyzja władz Gdańska

Polska
Zamknięte cmentarze i park. Pilna decyzja władz Gdańska
Facebook/Miasto Gdańsk/Sieć Obserwatorów Burz/Jakub Anisiewicz
Władze Gdańska zdecydowały o zamknięciu cmentarzy i parku z powodu pogody

W związku z niebezpiecznymi zjawiskami przechodzącymi nad Polską władze Gdańska zamknęły do odwołania cmentarze komunalne i teren Parku Oliwskiego. "Mieszkańców oraz turystów prosimy o dostosowanie się do obostrzenia" - dodano.

"Z uwagi na alerty o możliwym załamaniu pogody, niosącej ze sobą m.in. porywisty wiatr, ze względów bezpieczeństwa do odwołania zamknięte będą Park Oliwski oraz cmentarze komunalne" - przekazał Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Decyzja gdańskich władz obowiązuje od środy.

Pogoda w Polsce. Zamknięto cmentarze i Park Oliwski w Gdańsku

"Mieszkańców Gdańska oraz turystów prosimy o dostosowanie się do wprowadzonego obostrzenia oraz unikanie wchodzenia do pozostałych miejskich parków" - zaapelowano na stronie Urzędu Miasta.

 

ZOBACZ: Ewakuacja harcerzy, poszkodowany strażak. Groźne nawałnice nad Polską

 

Jak dodano, "ostrzeżenie i zakaz należy traktować serio - osoba, która przebywa podczas porywistego wiatru na terenie o charakterze parkowym, narażona jest na obrażenia, a nawet śmierć z powodu upadających złamanych konarów lub całych drzew".

 

Przekazano, ze osoby przebywające poza domem proszone są o niewchodzenie na tereny innych parków i terenów zalesionych oraz o zachowanie ostrożności.

Pogoda w Polsce. Strażacy walczą ze skutkami nawałnic

Do godz. 6:00 w czwartek strażacy interweniowali ponad 2700 razy - podaje Państwowa Straż Pożarna. 

 

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w woj. wielkopolskim, gdzie było ich 637, kujawsko-pomorskim - 384, w zachodniopomorskim - 377, dolnośląskim - 342, pomorskim - 295. 

 

"Zdarzenia dotyczyły głównie usuwania skutków silnego wiatru oraz intensywnych opadów deszczu. Prewencyjnie dokonano również ewakuacji obozów harcerskich. W wyniku wyładowań atmosferycznych doszło również do pożarów budynków" - poinformowano. 

Michał Blus / msm / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie