Superkomórka burzowa nad Małopolską. Ulice pokrył lód

Polska Aleksandra Boryń / sgo / Polsatnews.pl
Superkomórka burzowa nad Małopolską. Ulice pokrył lód
Flickr, Polscy Łowcy Burz, Sieć Obserwatorów Burz/ Karolina Słaboń, Krzysztof Ruchała, Krzysztof Szczepankiewicz
Superkomórka burzowa nad Wolbromiem. Lód pokrył ulice

Nad Małopolską przeszły silne burze z opadami. Do sieci błyskawicznie trafiły ujęcia m.in. z Wolbromia, gdzie opady były tak intensywne, że ulice pokrył lód. Równie niebezpieczna sytuacja panowała w Chrzanowie, gdzie spadło tak wiele deszczu, że woda spływała rwącymi potokami po chodnikach i ulicach miasta.

Nad Małopolską przeszła superkomórka burzowa. "Przyniosła nawalny opad deszczu, silny i bardzo silny wiatr oraz grad" - napisano w social mediach konta Sieć Obserwatorów Burz. Nad okolicą rozpętały się sceny niczym z filmu. 

 

 

Do sieci trafiły m.in. ujęcia z Wolbromia, który leży ok. 43 km od Krakowa. Na zdjęciach i nagraniach widać pokrywy lodowe, które leżą na ulicach. Mieszkańcy okolic pokazali również, jak wyglądały ich ogrody. Trawa była przykryta ogromnymi kulami gradowymi. 

 

ZOBACZ: Gdzie jest burza? Nowe ostrzeżenia IMGW. Nawałnice zbliżają się do Polski

 

Równie niebezpieczna sytuacja panowała w Chrzanowie, gdzie woda spływała potokami po chodnikach i ulicach. 

Gdzie jest burza? To nie koniec pogodowych zawirowań 

IMGW wydało także alerty na wtorek. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dotyczą centralnych, południowych i zachodnich rejonów kraju. Od poniedziałkowego popołudnia w południowej Polsce obowiązują też ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami.

 

Ostrzeżenia przed upałami będą obowiązywały od godz. 11.30 we wtorek do godz. 20.30 w środę (10 lipca) w Polsce zachodniej, a w Polsce wschodniej – do godz. 20.30 w sobotę (13 lipca). Nie obejmują one krańców południowo-zachodnich.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie