Jeden z ostatnich wywiadów Jerzego Stuhra. Mówił o śmierci

Kultura
Jeden z ostatnich wywiadów Jerzego Stuhra. Mówił o śmierci
Marek Lasyk/REPORTER
Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr w ostatnim swoim wywiadzie otwarcie mówił o zmaganiach z chorobą i o wizji śmierci. - Wiedziałem, że wszystko za chwilę może się skończyć - wspominał na antenie TVP Info. W trudnych chwilach jego motywacją pozostawała rodzina.

Jerzy Stuhr udzielił ostatniego wywiadu w lutym 2024 roku na antenie TVP Info w programie "Rozmowy (nie)wygodne". Powrócił wówczas do momentu, gdy dowiedział się, że choruje na nowotwór krtani. 

 

- Tak się złożyło, że moja córka była w ciąży, a ja wtedy zachorowałem. Pomyślałem sobie, że muszę "dotrzeć" do momentu, aż dziecko się urodzi. Wyszedłem ze szpitala w dniu, w którym wnuczka przyszła na świat - wspominał aktor w rozmowie z Mariuszem Szczygłem. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Jerzy Stuhr. Tymi rolami przeszedł do historii

 

Jak zdradził, bywało, że uciekał ze szpitala. - To był ogromny szpital, więc można się było urwać. Miałem pokój sam. Koło 12:00 wyskakiwałem nawet do kawiarni. Nie dałem się poddać - mówił.

Jerzy Stuhr nie żyje. Poruszający wywiad o chorobie

Jerzy Stuhr powiedział otwarcie, że podczas walki z chorobą nauczył się mnóstwo pokory. Nazwał ją nawet "nauczycielką", dodając, że oswoił się z wizją śmierci.

 

ZOBACZ: Feliks Falk wspomina Jerzego Stuhra. "Sypał żartami i dowcipami jak mało kto"

 

- Swoje też trzeba robić. Różnie ze mną bywało w tym czasie, ale jakoś tak się składa, że zawsze się wymigam. Wiedziałem, że wszystko za chwilę może się skończyć. Z drugiej strony wierzyłem, że jeszcze jestem w stanie to przewalczyć - dodał aktor.

 

Przypomnijmy, że w ostatnich latach aktor podupadł na zdrowiu. We wrześniu 2011 roku Jerzy Stuhr trafił do szpitala, gdzie okazało się, że ma nowotwór krtani. Po długiej rekonwalescencji, w 2020 roku doznał udaru mózgu. Wcześniej przeszedł też zawał serca. 

 

ZOBACZ: Janda i Kożuchowska wspominają Jerzego Stuhra. "Wierny ideałom, zawsze prawdziwy"

 

W 2023 roku syn aktora Maciej Stuhr podzielił się niepokojącą informacją. Jego ojciec przebywał w ciężkim stanie na OIOM-ie Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc "Odrodzenie" w Zakopanem. Informację o jego śmierci potwierdził we wtorek w rozmowie z portalem "Onet". 

Agata Sucharska / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie