Barbara Nowak zapowiadała odejście. Teraz "przeprasza za zamieszanie"

Polska
Barbara Nowak zapowiadała odejście. Teraz "przeprasza za zamieszanie"
Polsat News
Barbara Nowak

Barbara Nowak prawdopodobnie wycofuje się z decyzji o rezygnacji z mandatu radnej. "Zapomniałam, że w Małopolskim Sejmiku znalazłam się nie własną decyzją, lecz z woli Wyborców" - napisała. Nowak dodała, że przeprasza za zamieszanie. "Jestem dla Małopolan" - zaznaczyła. Po wyborze Łukasza Smółki na marszałka województwa Barbara Nowak ogłosiła, że rezygnuje z mandatu radnej.

"Wydawało mi się, że sama mogę zmienić rzeczywistość na lepszą" - napisała tajemniczo w mediach społecznościowych radna sejmiku wojewódzkiego PiS Barbara Nowak.

 

Jak dodała, "zapomniałam, że w Małopolskim Sejmiku znalazłam się nie własną decyzją, lecz z woli Wyborców".

 

"Dziękuję za lekcję pokory od moich Wyborców i Przyjaciół z całej Polski. Przepraszam za zamieszanie. Jestem dla Małopolan" - odniosła się do swojej wcześniejszej deklaracji o złożeniu mandatu radna PiS.

 

We wcześniejszym wpisie radna podkreślała, że "jest w oku cyklonu". "Moi Wyborcy życzą sobie realizacji wyborczych zobowiązań! Trzeci dzień słyszę nakaz powrotu" - dodała Nowak.

Małopolska. Deklaracja Barbary Nowak po wyborze marszałka województwa

W czwartek małopolscy radni wybrali Łukasza Smółkę na marszałka województwa. Kandydata PiS poparły 22 osoby, przeciw było 17. Doszło do tego po pięciu próbach wyboru na to stanowisko - popieranego przez władze partii - Łukasza Kmity. W sejmiku Prawo i Sprawiedliwość obsadziło 21 z 39 miejsc.

 

Była małopolska kurator oświaty ogłosiła po wyborze, że rezygnuje z mandatu radnej. Uzasadniała, że jej decyzja była podyktowana tym, że "zdrajcy", którzy pięciokrotnie nie głosowali na Łukasza Kmitę na urząd marszałka, zostali nagrodzeni.

 

ZOBACZ: Wybory do sejmiku w Krakowie. Sukces Barbary Nowak

 

Nowak przekazała, że poparła nowego szefa samorządowych struktur, a jednoczenie podkreśliła, że jej "nie po drodze z takim układem". Jak mówiła, w partii doszło do buntu, a jego przedstawiciele powinni ponieść konsekwencje.

 

- Głosowałam tak, jak potrzebowało PiS, ale zdrada to zdrada - zacytowała byłą małopolską kurator oświaty "Gazeta Krakowska".

 

O ponowne przemyślenie decyzji o zrzeczeniu się mandatu zwrócili się do niej m.in. były minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

ZOBACZ: Barbara Nowak rezygnuje z mandatu w sejmiku małopolskim. "Nie po drodze z układem"

 

W wyborach 7 kwietnia Barbara Nowak startowała z trzeciego miejsca na liście PiS w mieście Krakowie, po Janie Tadeuszu Dudzie i Mateuszu Małodzińskim. Poparło ją prawie 12,5 tys. mieszkańców i był to jeden z najlepszych wyników w tym okręgu. Mandat po niej przypadłby Małodzińskiemu.

 

Sejmik małopolski składa się z 39 radnych – 21 należy do PiS, 12 do KO, 6 do Trzeciej Drogi.

Michał Blus / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie