KO i PiS rośnie konkurencja. Najnowszy sondaż

Polska Aleksandra Boryń / anw / Polsatnews.pl
KO i PiS rośnie konkurencja. Najnowszy sondaż
PAP/Rafał Guz, Piotr Nowak, Polsat News
Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu wynika, że największe poparcie wśród wyborców ma Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Wszystko wskazuje na to, że partia Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni traci poparcie, a dla KO i PiS rośnie nowa konkurencja.

Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że Koalicja Obywatelska ma więcej zwolenników niż PiS. Na KO swój głos oddałoby 34,4 proc. głosujących, z kolei na partię Jarosława Kaczyńskiego 33,7 proc. badanych.

Konfederacja rośnie w siłę

Trzecie miejsce należy bowiem do Konfederacji, która ma 11,9 proc. Oznacza to, że partia Sławomira Mentzena, Krzysztofa Bosaka i Grzegorza Brauna wyprzedza Trzecią Drogę. Ugrupowanie Kosiniaka-Kamysza i Hołowni znalazło się na czwartej pozycji z wynikiem 10,8 proc. 

 

ZOBACZ: Konfederacja triumfuje w wyborach europejskich. Krzysztof Bosak: To był pokaz zjednoczenia

 

Lewica z kolei otrzymała 6,2 proc. poparcia badanych, 0,5 proc. ankietowanych wskazało, że zagłosowałoby na inną partię, natomiast 2,5 proc. badanych nie jest zdecydowanych.


Ponadto z badania wynika, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 56,4 proc. ankietowanych.

Sondaż dla "Wydarzeń" Polsatu

Porównując to zestawienie z sondażem IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu, którego wyniki zaprezentowano na początku czerwca, widać, że PiS traci poparcie. 

 

Wówczas przed wyborami do PE partia Kaczyńskiego miała 30,1 proc. głosów ankietowanych. Koalicja Obywatelska mogła liczyć na 29,5 proc. poparcia, a podium zamykała Trzecia Droga z wynikiem 10,7 proc.

 

Na czwartym miejscu uplasowała się Konfederacja, którą wskazało 9,5 proc. badanych, a dalej Lewica z poparciem 8 proc.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie