Ostra wymiana zdań między Żukowską i Biedroniem. "Robert, na litość boską"

Polska
Ostra wymiana zdań między Żukowską i Biedroniem. "Robert, na litość boską"
Polsat News
Anna Maria Żukowska zwróciła się do Roberta Biedronia

Anna Maria Żukowska, komentując post Roberta Biedronia, stwierdziła, że używa on "pustego frazesu". Wymiana zdań między politykami to kontynuacja dyskusji o rozłamie w ugrupowaniu.

W poniedziałek współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń odniósł się w mediach społecznościowych do pogłosek o rozłamie Lewicy. "Gdy jest trudno, łatwo o kłótnie, złe emocje i decyzje, ale: Lewica wygrywa, gdy jest zjednoczona. Przegrywa, gdy jest podzielona" - stwierdził.

 

Pod jego wpisem rozpoczęła się dyskusja. Europosłowi odpowiedziała m.in. koleżanka z ugrupowania - Anna Maria Żukowska. "Robert, na litość boską, to jest pusty frazes. Kiedy wygraliśmy wybory?" - zapytała retorycznie.

W Lewicy wrze. Może dojść do rozłamu?

Słowa Biedronia to reakcja na informacje, że partia Razem może odłączyć się od Nowej Lewicy.

 

W niedzielę Rada Krajowa Razem zebrała się w Warszawie, by zdecydować, czy formacja ta ma pozostać we wspólnym klubie parlamentarnym z Nową Lewicą. Między oba ugrupowaniami pojawiają się coraz większe różnice, zwłaszcza na tle zapisów łączących je umowy.

 

"Kluczowe postulaty, z którymi Lewica szła do wyborów w 2023, nie są realizowane. (...) Rosną koszty utrzymania: energii, ogrzewania, żywności, kobiety nadal nie mają prawa do decydowania o swojej ciąży. Lewica jako całość traci przez to na wiarygodności" - przekazano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Będzie rozłam w Lewicy? Partia Razem wydała jasny komunikat

 

Z najnowszego sobotniego komunikatu w sprawie wynikło jednak, że Partia Razem pozostanie we wspólnym klubie z Nową Lewicą. O tym, czy tak będzie w przyszłości, zadecydują rozmowy między dwiema partiami.

 

Partia Razem, w odróżnieniu od Nowej Lewicy, nie weszła w skład rządu Koalicji 15 Października.

Karolina Gawot / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie