Fala upałów w Grecji. Rośnie tragiczny bilans

Świat
Fala upałów w Grecji. Rośnie tragiczny bilans
dronepicr/Wikimedia Commons (zdj. ilustr.)
67-letni turysta z Niemiec odnaleziony martwy na Krecie

Na Krecie zaginął 67-letni turysta z Niemiec. Dzień później policja poinformowała o odnalezieniu ciała mężczyzny. To kolejna ofiara wysokich temperatur, jakie odnotowywane są w ostatnim czasie w Grecji.

Czerwcowa fala upałów w Grecji zbiera śmiertelne żniwo. Po kilku tragicznych incydentach związanych z zaginięciem turystów, policja poinformowała o kolejnym, do którego doszło na Krecie.

67-letni turysta z Niemiec zmarł na Krecie

67-letni turysta z Niemiec wybrał się na samotny spacer w okolicach kanionu w regionie Sougia. Po kilku godzinach zdecydował się zadzwonić do swojej żony.

 

Poinformował ją, że opada z sił i nie czuje się dobrze. Kobieta natychmiast poinformowała policję, która rozpoczęła poszukiwania.

 

ZOBACZ: USA. Potężna fala upałów. Ekstremalne wartości temperatur

 

- Specjalna jednostka ratownicza wyposażona w drony zauważyła mężczyznę w kanionie Trypiti - przekazał przedstawiciel policji w rozmowie z agencją Reutera.

 

Niestety, gdy służby dotarły na miejsce, 67-latek już nie żył.

Śmiertelne żniwo upałów w Grecji

Tragedia turysty z Niemiec to już szósta tego rodzaju sytuacja w Grecji w ciągu wyjątkowo upalnego czerwca, podczas którego notuje się temperatury mierzące ponad 40 st. C.

 

9 czerwca na wyspie Symi położonej na Morzu Egejskim po czterodniowych poszukiwaniach odnaleziono ciało brytyjskiego prezentera telewizyjnego Michaela Mosleya. Podczas zabawy na plaży Agios Nikolaos, 67-letni dziennikarz udał się na spacer i zaginął. Zwłoki zostały zlokalizowane nieopodal jednej z plaż. Sekcja wskazała na naturalne przyczyny śmierci.

 

ZOBACZ: Do Polski wkracza fala upałów. Będzie gorąco

 

Na początku miesiąca na wyspie Samos odnaleziono ciało holenderskiego turysty, a w zeszłym tygodniu na wyspie Mathraki na Morzu Jońskim odkryto ciało 55-letniego Amerykanina.

 

Wciąż trwają poszukiwania dwóch turystek w wieku 73 i 64 lat, pochodzących z Francji oraz 59-letniego Amerykanina, który wybrał się na wakacje na wyspę Amorgos.

Paweł Sekmistrz / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie