"Lepsza Polska". Podsumowanie programu Doroty Gawryluk. Przyciągał milion widzów

Polska
"Lepsza Polska". Podsumowanie programu Doroty Gawryluk. Przyciągał milion widzów
Polsat
Dorota Gawryluk, prowadząca program "Lepsza Polska"

- Obiecałam państwu konkrety. I że zajmiemy się tym, co najważniejsze. To się udało – mówi Dorota Gawryluk, podsumowując pierwszy sezon swojego autorskiego programu publicystycznego "Lepsza Polska".

"Lepsza Polska" emitowana jest od marca 2024 r. na antenach Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń 24. Sezon, liczący 14 odcinków, gromadził średnio milionową widownię. Największą popularnością cieszył się odcinek wyemitowany 21 marca b.r., dotyczący Zielonego Ładu. Oglądało go 1,25 mln widzów, co przełożyło się na przeszło 10 proc. udziału w rynku.

 

Dorota Gawryluk zapraszała gości nie tylko do studia Polsatu przy ul. Łubinowej w Warszawie. Odwiedziła też strefę przygraniczną – w dniu uruchomienia przez rząd strefy buforowej na granicy polsko-białoruskiej prowadziła program z Białowieży.

Dorota Gawryluk: Jesteśmy po to, by patrzeć politykom na ręce

Zgodnie z zapowiedzią autorki "Lepszej Polski", o najważniejszych dla widzów sprawach przy jednym stole dyskutowali goście reprezentujący różne poglądy. Wśród nich przedstawiciele władzy centralnej, samorządowej, działacze społeczni, eksperci, a także przedstawiciele służb, w tym Wojska Polskiego i Straży Granicznej.

 

- Było gorąco, było dynamicznie, ale zamiast kłótni była merytoryczna rozmowa i szukanie rozwiązań - mówi Dorota Gawryluk.

 

ZOBACZ: "Lepsza Polska". Jest problem ze strefą buforową? "To niedopuszczalne"

 

Najwięcej miejsca w zakończonym już sezonie "Lepszej Polski" poświęcono tematyce obronności. Istotnym wątkiem były wielkie inwestycje, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, a także wyzwania i zagrożenia dla rozwoju (demografia, Zielony Ład).

 

- Jesteśmy po to, by patrzeć politykom na ręce, zadawać im trudne pytania i rozliczać z obietnic. Będziemy w tym konsekwentni – mówi Dorota Gawryluk.

 

Dorota Gawryluk jest publicystką i menedżerem mediów. To jedna z najbardziej znanych osobowości polskiego rynku telewizyjnego. Od marca 2024 r. prowadzi autorski program publicystyczny "Lepsza Polska", jest także prowadzącą głównego wydania "Wydarzeń" w Telewizji Polsat. W latach 2016-2023 była dyrektorem pionu informacji i publicystki Polsatu i szefową "Wydarzeń". Z Telewizją Polsat związana od II poł. lat 90., z krótką przerwą: w latach 2004-2007 w Telewizji Polskiej prowadziła "Wiadomości TVP".

 

W trakcie swojej kariery pełniła różne funkcje dziennikarskie – była reporterem, redaktorem, a także gospodarzem programów informacyjnych i publicystycznych. Prowadziła audycje w Polskim Radio i radio TOK FM, pisała felietony do gazet i czasopism.

Zapraszamy do śledzenia kont socialowych programu:

https://www.instagram.com/lepszapolska.dorotagawryluk/
https://www.facebook.com/lepszapolska.dorotagawryluk
https://www.tiktok.com/@lepszapolska

 

Całe odcinki są dostępne w:

https://polsatboxgo.pl/wideo/lepsza-polska/5041326/autoplay

https://www.polsat.pl/

https://lepszapolska.polsatnews.pl/
https://www.youtube.com/@polsatnewsplofc

red. / Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie