Gwałtowna nawałnica porwała trampolinę. Strażacy ściągali ją ze słupa

Polska
Gwałtowna nawałnica porwała trampolinę. Strażacy ściągali ją ze słupa
OSP Radzików Wielki
Porwana przez wiatr trampolina wylądowała na słupie energetycznym

Strażacy z OSP w Radzikowie Wielkim otrzymali w czwartek nietypowe zgłoszenie. Na jednym ze słupów energetycznych zawisła trampolina, którą porwał gwałtowny wiatr. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne.

"19 czerwca o godzinie 16.30 zostaliśmy zadysponowani do trampoliny, która zawisła na słupie energetycznym" - poinformowała OSP Radzików Wielki w mediach społecznościowych. Do zdarzenia doszło w wyniku gwałtownych nawałnic, które przetoczyły się przez Mazowsze

 

W nietypowej interwencji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej: trzy z Siedlec i strażacy z OSP Radzików Wielki. Do ściągnięcia trampoliny ze słupa wykorzystano wóz z podnośnikiem. Przyjechało również pogotowie energetyczne

Trampolina zawisła na słupie. Nawałnice na Mazowszu

Przyjęte w czwartek przez OSP w Radzikowie Wielkim zgłoszenie było nietypowe, ale niejedyne. Oprócz takich niespodzianek strażacy  mają pełne ręce roboty. 

 

ZOBACZ: Niszczycielska nawałnica. Kilkanaście minut grozy dla mieszkańców

 

W środę nad krajem przetoczyły się gwałtowne burze. Ulewny deszcz i porywisty wiatr doprowadziły do szeregu zniszczeń, takich jak podtopienia i zerwane dachy. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic i usuwali powalone drzewa.

 

- W związku ze skutkami gwałtownego wiatru podczas burz przechodzących nad województwem mazowieckim straż pożarna odnotowała około 300 zgłoszeń - poinformował rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Karol Kroć.

 

St. kpt. Maciej Łodygowski ze Straży Pożarnej w Otwocku przekazał, że w samym powiecie otwockim przed godziną 17 przeprowadzono 262 interwencje.

Pola Kajda / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie