Przełomowe informacje z Kijowa. Chodzi o demobilizację

Świat
Przełomowe informacje z Kijowa. Chodzi o demobilizację
EPA/SERGEY KOZLOV
Sukces ukraińskiej mobilizacji. Politycy rozważają przełomową zmianę

Jeśli do końca roku utrzyma się obecne tempo mobilizacji, możliwe będzie przedstawienie projektu ustawy o demobilizacji - przekazał Roman Kostenko, sekretarz Komisji Bezpieczeństwa Narodowego Rady Najwyższej Ukrainy.

Ukraińskie siły zbrojne mają być usatysfakcjonowane obecnym tempem mobilizacji w Ukrainie. Jeśli taka tendencja utrzyma się do jesieni, być może uda się przedłożyć Radzie Najwyższej (ukraiński parlament - red.) projekt ustawy o demobilizacji - powiedział "Ukraińskiej Prawdzie" Roman Kostenko z Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu Rady Najwyższej.

Ukraina. Armia zadowolona z efektów mobilizacji

Według polityka Sztab Generalny jest nie tylko usatysfakcjonowany liczbą osób mobilizujących się - ta ma wręcz przekraczać oczekiwania armii. Wojskowi maja nadzieję, że ten trend się utrzyma.

 

ZOBACZ: Więźniowie garną się do wojska. Ponad trzy tysiące wniosków

 

- Jeśli do końca lata uda nam się go utrzymać i zwiększyć, wówczas możliwe będzie opracowanie i przedłożenie Radzie projektu ustawy o demobilizacji – powiedział Kostenko.

Ustawa o demobilizacji na horyzoncie? Kostenko wskazał warunek

Jak dodał, przybliżony termin przedstawienia projektu takiej ustawy to październik 2024 roku, ale tylko pod warunkiem utrzymania się obecnych trendów mobilizacyjnych.

 

ZOBACZ: Robił zdjęcia ukraińskim wojskom. Zwerbowano go na czacie randkowym

 

"We wtorek ukraińska parlamentarna Komisja Obrony Narodowej spotkała się z przedstawicielami ukraińskiego MON i Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych, aby omówić potencjał projektu ustawy o demobilizacji" - przypomina "Kyiv Post".

Nina Nowakowska / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie