Koniec z chodzeniem boso. Nadmorskie miasteczko wprowadza kuriozalny zakaz

Świat
Koniec z chodzeniem boso. Nadmorskie miasteczko wprowadza kuriozalny zakaz
Wikipedia
San Felice Cireco we Włoszech

Władze nadmorskiego kurortu San Felice Circeo wprowadzają zakaz chodzenia na bosaka. Grzywny grożą także za poruszenie się w stroju plażowym po centrum miejscowości i rozwieszanie prania w widocznych miejscach. - Rozporządzenie wynika z potrzeby ochrony wizerunku San Felice Circeo - wyjaśniła burmistrz Monia Di Cosimo.

Miasteczko San Felice Circeo położone jest w regionie Lacjum, w prowincji Latina. Jego początki sięgają czasów rzymskich i zasłynęło wśród włoskich i zagranicznych turystów pasmem plaż i wieloma zabytkami. 

 

San Felice Cireco jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy zdaniem miejscowych władz nie potrafią zachowywać się w miejscach publicznych. 

Zasady na sezon turystyczny. Przyjezdni muszą się przyzwyczaić 

Burmistrz Monia Di Cosimo podpisała niedawno rozporządzenie, w którym wprowadziła serię zakazów. Po mieście nie można chodzić boso oraz w stroju plażowym. Jak przekazuje "La Repubblica" nie wolno także wieszać prania w widocznych miejscach, szczególnie w okolicach atrakcji turystycznych i zabytków. - Rozporządzenie wynika z potrzeby ochrony wizerunku San Felice Circeo - wyjaśniła burmistrz.

 

ZOBACZ: Włochy. Restaurator oferuje 300 euro za znalezienie kelnera

 

Burmistrz zaznaczyła, że osobiście zauważyła wiele zachowań niezgodnych z normami społecznymi i kulturalnym wychowaniem. Wśród nich wymieniła właśnie chodzenie po ulicach z gołym torsem i na bosaka oraz rozwieszanie prania na balkonach przy publicznych ulicach.

 

Przepisy będą obowiązywać do końca września. Przewidziane są kary od 25 do 500 euro.

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie