Tajemniczy monolit znów się pojawił. "Jak to się tam znalazło?"

Świat
Tajemniczy monolit znów się pojawił. "Jak to się tam znalazło?"
Departament Policji Las Vegas
Tajemniczy monolit w Nevadzie

Tajemniczy monolit pojawił się na pustyni w Nevadzie. "Jak to się tam znalazło?" - pytają policjanci z Las Vegas, którzy przypadkowo natknęli się na nietypową konstrukcję. Okazuje się, że kilkanaście identycznych monumentów odnaleziono kilka lat temu w różnych zakątkach świata.

Tajemniczy monolit został zauważony przez policję w pobliżu Gass Peak w amerykańskim stanie Nevada. Funkcjonariusze z Departamentu Policji w Las Vegas prowadzili akcję poszukiwawczo-ratowniczą na północ od Las Vegas Valley, około godziny drogi od Las Vegas. Ludzie często wybierają się tam na piesze wędrówki. 

 

ZOBACZ: Tajemniczy monolit z pustyni w Utah zniknął. Nie wiadomo, kto za tym stoi

 

"Widzieliśmy już wiele dziwnych rzeczy... Ale spójrzcie na to!" - napisali policjanci w mediach społecznościowych dołączając zdjęcie lustrzanego prostopadłościanu wbitego w ziemię na środku pustyni. "Jak to się tam znalazło?" - pytają zdziwieni nietypowym znaleziskiem funkcjonariusze. Okazuje się, że takich monumentów jest dużo więcej. 

Tajemnicze monolity. Zagadka wciąż nie została rozwiązana

Monolit z Las Vegas jest podobny do tych, które zaczęły być odkrywane cztery lata temu na całym świecie. Jeden z nich znaleziono na pustyni w stanie Utah, inny pojawił się na szczycie góry w Kalifornii oraz na wzgórzu w Rumunii. Doczekaliśmy się także polskiego odpowiednika tej konstrukcji, którą ktoś postawił w Warszawie

 

Świat usłyszał o monolicie po raz pierwszy 18 listopada 2020 roku, gdy przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Publicznego w Utah opublikowali zdjęcia konstrukcji na swoim Facebooku. Z helikoptera wypatrzył ją biolog z Departamentu Ochrony Dzikiej Przyrody liczący owce. 

 

ZOBACZ: Tajemniczy monolit dotarł do Polski. Wcześniej pojawiał się i znikał w różnych miejscach

 

Obelisk do złudzenia przypominał słynną konstrukcję z filmu Stanleya Kubricka z 1968 r. - "2001: Odyseja kosmiczna". Były to konstrukcje stworzone przez niewidzialnych kosmitów. Choć władze nie ujawniły jego dokładnego położenia, pasjonaci i wielbiciele teorii spiskowych odnaleźli go na własną rękę. 

 

Reporterzy "The New York Times" podejrzewają, że oryginalna konstrukcja z Utah to projekt amerykańskiego artysty Johna McCrackena. Z kolei portal Insider na podstawie zdjęć z Google Earth ustalił, że monolit pojawił się na pustyni między sierpniem 2015 r. a październikiem 2016 r. - przez co najmniej cztery lata, nikt go nie zauważył

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie