Przed nami upalny tydzień. Temperatura przekroczy 30 stopni

Polska
Przed nami upalny tydzień. Temperatura przekroczy 30 stopni
ybernardi/Pixabay.com, IMGW/X.com
Fala tropikalnych upałów. Tygodniowa prognoza pogody

Synoptycy z IMGW nie pozostawiają wątpliwości - czeka nas bardzo gorący tydzień. Z drugiej strony, nie zabraknie również opadów deszczu, a nawet burz. Oto najnowsza prognoza na najbliższe cztery dni.

Z przewidywań IMGW wynika, że poniedziałek będzie ciepły. W dzień miejscami możemy liczyć na przelotne opady deszczu. Po południu i wieczorem na zachodzie prognozowane są także burze, lokalnie z gradem.

Tygodniowa prognoza pogody. Fala upałów

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st.C na północnym zachodzie,  po 28 st. C na południowym wschodzie. Nad morzem będzie nieco chłodniej, bo około 21 st. C. W czasie burz wiatr osiągnie w porywach do 75 km/h.

 

ZOBACZ: Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed burzami. Noc nie będzie spokojna

 

We wtorek rozpocznie się trzydniowa seria upałów. Tego dnia termometry pokażą nawet do 30 st. C w regionach centralnych i południowo-zachodnich. Najmniejszych wartości możemy spodziewać się na Wybrzeżu. Tam słupki rtęci zmierzą maksymalnie 26 st.C.

 

Na wtorek prognozuje się także okresowe zachmurzenie z opadami deszczu i burzami, które ominą jedynie południowy wschód. Burze mogą przynieść nawet 5-40 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Przed nami tropikalna noc. Za dnia pik temperatury

Noc z wtorku na środę w południowych częściach Polski może okazać się nocą tropikalną, ponieważ temperatura może utrzymać się poniżej 20 stopni C.

 

W środę będzie jeszcze goręcej - to właśnie na ten dzień prognozuje się szczyt fali upałów. Maksymalna temperatura wyniesie do 33 stopni C na południowym zachodzie. W centralnej i południowo-wschodniej Polsce słupki rtęci powinny wskazać 32 st. C. Trochę chłodniej będzie na północy, gdzie wartości nie powinny przekroczyć 30 st. C, a na Wybrzeżu - 24 st. C.

 

ZOBACZ: Gwałtowne burze i ulewy nad Polską. Setki interwencji związanych z nawałnicami

 

W ciągu dnia towarzyszyć będą nam chmury, miejscami popada też deszcz. Sumy opadów mogą sięgnąć 10-40 l/mkw. Lokalnie może też zagrzmieć.

Ochłodzenie pod koniec tygodnia. Niewielkie

Czwartek przyniesie niewielki spadek temperatury. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie termometry wskażą do 27 stopni C., a najchłodniej ponownie w północno-zachodniej Polsce - 22 stopnie.

 

W ciągu dnia spodziewamy się chmur i lokalnych opadów deszczu.

 

Nina Nowakowska / nn / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie