Euro 2024. Kibice zaatakowali portugalskiego dziennikarza. Sprzeczne informacje

Świat Aleksandra Boryń / sgo / Polsatnews.pl
Euro 2024. Kibice zaatakowali portugalskiego dziennikarza. Sprzeczne informacje
Sicnoticias
Portugalski dziennikarz miał zostać zaatakowany podczas transmisji na żywo

Portugalski dziennikarz został zaatakowany przez grupę kibiców w niemieckim Lipsku. Nuno Pereira trafił do szpitala i prawdopodobnie będzie musiał przejść operację. Reporter relacjonował piłkarskie mistrzostwa dla lizbońskiej telewizji SIC. Policja, która przybyła na miejsce, uważa, że Portugalczyk prowokował agresywne zachowanie, SIC jest innego zdania.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Reporter SIC Nuno Pereira relacjonował z Lipska zmagania piłkarzy na Euro 2024. Podczas wystąpienia na żywo, gdy mówił o wyjściu zawodników z hotelowego busa, doszło do przepychanki z kibicami. 

Portugalski dziennikarz zaatakowany podczas Euro 2024

Transmisja została szybko przerwana, jednak widzowie zdążyli zobaczyć fragment incydentu. Widać tam, jak odwrócony tyłem do kamery dziennikarz kłoci się ze zgromadzonymi i kopie jednego z nich, a po chwili kilku fanów piłki nożnej szarpie Pereirę. 

 

Zdaniem SIC to dziennikarz został zaatakowany i zareagował. Wydano w tej sprawie oświadczenie. "Dziś po południu dziennikarz SIC Nuno Pereira został zaatakowany przez grupę kibiców. Pchnęli go – podczas transmisji na żywo – na słup (maszt flagowy), przez co doszło do zwichnięcia ramienia" - czytamy. 

 

ZOBACZ: Euro 2024. Tak Polacy kibicowali biało-czerwonym w meczu z Holandią. "Coś pięknego"

 

Dodano, że na miejsce przybyła niemiecka policja i wezwano ambulans. Z uwagi na poniesione obrażenia reporter został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Lipsku, gdzie wykonano mu badania i potwierdzono uraz. "Według wstępnej oceny lekarzy powinien przejść operację barku, ale zlecono kolejne badania" - przekazano. 

 

W oświadczeniu podano również, że zdaniem niemieckiej policji to właśnie dziennikarz był prowodyrem agresji, ale jednocześnie podkreślono, że "wydarzyło się coś dokładnie odwrotnego", a osoby wykonujące swoją prace poniosły konsekwencje.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie