Niemcy: Interwencja policji w Hamburgu. Padły strzały

Świat
Niemcy: Interwencja policji w Hamburgu. Padły strzały
PAP/Leszek Szymański, Reuters
Hamburg. Policja oddała strzały

Niemiecka policja oddała strzały do osoby, która groziła funkcjonariuszom kilofem w trakcie przemarszu fanów piłki nożnej w dzielnicy St. Pauli w centrum Hamburga w niedzielę - podała lokalna policja. To w tym niemieckim mieście o godz. 15 rozpocznie się mecz Polski.

Informację o interwencji przekazała niemiecka policja. "W dzielnicy St. Pauli trwa obecnie duża operacja policyjna. Według wstępnych doniesień, osoba groziła funkcjonariuszom policji siekierą i urządzeniem zapalającym. Następnie funkcjonariusze użyli broni palnej. Napastnik został ranny i jest obecnie leczony" - podano w serwisie X. 

 

ZOBACZ: Trwa odliczanie do meczu, policja przewiduje utrudnienia

 

Według naocznych świadków po tym, jak jeden z kibiców z kilofem w ręku, usiłował zaatakować holenderskich kibiców, na miejscu na natychmiast pojawiła się policja. 

 

Portal metro.co.uk podał, że przed zatrzymaniem napastnika, policja oddała cztery strzały. 

Interwencja policji w Hamburgu. Tam zagrają dziś Polacy

Do zdarzenia w Hamburgu doszło na niewiele ponad godzinę przed pierwszym spotkaniem polskiej reprezentacji na Euro 2024. 

 

Polacy rozpoczną mecz z Holandią na Volksparkstadion. Jak podają niemieckie media, na miejscu jest około 30 tys. holenderskich kibiców i około 10 tys. biało-czerwonych. 

Aneta Wasilewska / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie