Kate Middleton pokazała się publicznie. Powrót księżnej po długiej przerwie

Świat
Kate Middleton pokazała się publicznie. Powrót księżnej po długiej przerwie
Rex Features/East News
Kate Middleton pokazała się publicznie po długiej przerwie

Kate Middleton wzięła udział w ceremonii zorganizowanej z okazji urodzin Karola III. Księżna była widziana w samochodzie, u boku księcia Williama. To pierwszy raz od czasu ogłoszenia choroby, gdy monarchini pokazała się publicznie.

Kate Middleton wzięła udział w uroczystościach związanych z "Trooping The Colour" - obchodzoną rokrocznie celebracją urodzin brytyjskiego władcy.

 

Jak donosi RTR, księżna zauważona została w samochodzie, zmierzającym na paradę militarną w centrum Londynu. Podczas podróży do Pałacu Buckingham towarzyszył jej książę William oraz troje dzieci pary: książęta George i Louis oraz księżniczka Charlotte. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia.

Powrót Kate Middleton. Księżna Walii pokazała się publicznie

"Telegraph" informuje, że księżną Kate będzie można wkrótce zobaczyć w przeszklonej karocy, którym wraz z rodziną uda się na Paradę Gwardii Konnej.

 

Swój udział w uroczystości zapowiedziała już w piątek. "Z niecierpliwością czekam na udział w paradzie urodzinowej króla w najbliższy weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że latem dołączę do kilku publicznych wystąpień, ale jednocześnie wiem, że jeszcze długa droga przede mną" - napisała w oficjalnym oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Nowe banknoty z królem Karolem III weszły do obiegu. Nie tak łatwo je zdobyć

 

Jak dodała, osiąga postępy w leczeniu i jest wdzięczna za wszystkie miłe wiadomości, jakie otrzymuje. "Uczę się cierpliwości, szczególnie w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień takim, jaki jest, słucham mojego ciała i pozwalam sobie na wykorzystanie tego tak potrzebnego czasu na uzdrowienie" - czytamy w komunikacie.

 

Sobotnie uroczystości stały się okazją do pierwszego od czasu ogłoszenia choroby Kate Middleton zobaczenia jej publicznie. W związku z leczeniem, małżonka księcia Williama zdecydowała się na unikanie wystąpień.

Księżna Kate walczy z chorobą

Na początku roku księżna Walii przeszła operację jamy brzusznej. Po tym, jak przez dwa miesiące nie pokazywała się publicznie, w przestrzeni publicznej zaroiło się od plotek. Pojawiały się doniesienia o problemach w małżeństwie, a nawet zdradzie.

 

Pod koniec marca Kate Middleton zdecydowała się przerwać milczenie i opublikowała nagranie wideo, w którym oświadczyła, że stwierdzono u niej nowotwór. Monarchini wyznała, że poddała się chemioterapii zapobiegawczej.

 

ZOBACZ: Księżna Kate przerwała milczenie. "Długa droga przede mną"

 

- To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej rodziny - mówiła na nagraniu księżna.

 

Od tamtej pory małżonka księcia Williama nie zabierała głosu w sprawie swojej choroby i zrezygnowała z jakiejkolwiek aktywności publicznej oraz obowiązków monarszych.

Paweł Sekmistrz / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie