Papież spotkał się z komikami światowej sławy. Wśród nich Polka

Świat
Papież spotkał się z komikami światowej sławy. Wśród nich Polka
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z komikami z całego świata

Papież Franciszek spotkał się w piątek rano z ponad setką komików z całego świata. Wśród gości nie zabrakło Whoopi Goldberg, Jimmiego Fallona, czy Chrisa Rocka. Pojawiła się tez polska ilustratorka Dorota Łoskot-Cichocka.

W piątek rano w Sali Klementyńskiej papież Franciszek gościł ponad stu przedstawicieli świata komedii. Podczas rozmowy głowa Kościoła podkreślała, że posiadają oni "cenny dar", który pomaga odbiorcom ich sztuki "przezwyciężać trudności i radzić sobie z codziennym stresem".

 

- Śmiech jest zaraźliwy - tłumaczył, zaznaczając jego znaczenie dla przełamywania barier społecznych i tworzenia więzi między ludźmi.

Papież zaprosił gwiazdy światowej komedii

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło głośnych nazwisk. Mowa m. in. o Stephenie Colbercie, Jimmym Fallonie, Whoopi Goldberg, Chrisie Rocku, czy Conanie O'Brienie. Poza Amerykanami nie brakowało też gwiazd z Argentyny, Francji, Niemiec, czy Włoch.

 

ZOBACZ: Handel w niedzielę. Kościół wydał nowe stanowisko

 

Pojawiła się też jedna Polka - Dorota Łoskot-Cichocka - autorka i ilustratorka książek dla dzieci, takich jak "Nelka i piesek Fafik", czy "Smog w centrum miasta".

Papież Franciszek: Żarty z Boga to nie bluźnierstwo

Franciszek powiedział, że praca komików jest dziś szczególnie ważna, gdyż w zalewie złych wiadomości, jakie spływają z całego świata, są oni w stanie wywołać "spokój i uśmiech". - Kiedy uda ci się wywołać inteligenty uśmiech na ustach choćby jednego widza, sprawiasz, że uśmiecha się także Bóg - wyjaśnił.

 

Jak stwierdził papież, śmiać można się również z samego Boga, "tak jak bawimy się i żartujemy z tymi, których kochamy" i nie należy postrzegać tego w kategoriach bluźnierstwa. Zaznaczył jednak, że żart nigdy nie może być wymierzony "przeciwko" komukolwiek - obrażać uczuć religijnych, a zwłaszcza uderzać w biednych.

Szczyt G7. Historyczna wizyta papieża 

Wkrótce po spotkaniu z komikami, Franciszek wybrał się do Apulii, gdzie na terenie ośrodka turystycznego Borgo Egnazia, jako pierwszy w historii przywódca Kościoła weźmie udział w szczycie G7, spotykając się z największymi światowymi przywódcami.

 

ZOBACZ: Papież znów wywołał kontrowersje. "Mógł nie zdawać sobie sprawy"

 

Papież wygłosi przemówienie na temat sztucznej inteligencji. Zamierza odbyć również rozmowy z prezydentami: Wołodymyrem Zełenskim, Joe Bidenem, Emmanuelem Macronem i premierem Kanady Justinem Trudeau.

Paweł Sekmistrz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie