Kancelaria Prezydenta. Małgorzata Paprocka zastąpiła Grażynę Ignaczak-Bandych

Polska
Kancelaria Prezydenta. Małgorzata Paprocka zastąpiła Grażynę Ignaczak-Bandych
Wikimedia Commons/Marcin Białek
Małgorzata Paprocka szefową Kancelarii Prezydenta

Ze stanowiskiem szefowej Kancelarii Prezydenta RP pożegnała się Grażyna Ignaczak-Bandych. Zastąpiła ją dotychczasowa minister w KPRP Małgorzata Paprocka. Zmiany ogłosił prezydent Andrzej Duda.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent odznaczył Grażynę Ignaczak-Bandych Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu oraz za osiągnięcia w działalności publicznej i zawodowej.

 

Odchodząca szefowa Kancelarii Prezydenta podziękowała w mediach społecznościowych głowie państwa. 

 

"Dziękuję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za prawie 9 lat pracy na rzecz Pana Prezydenta, najpierw jako Dyrektor Generalny, a następnie Szef Kancelarii Prezydenta RP. Dziękuję za możliwość udziału w wydarzeniach, które umacniały znaczenie naszego kraju i budowały zaufanie obywateli" - napisała Ignaczak-Bandych na platformie X.

Zmiany w Pałacu Prezydenckim. Odchodzi ważny urzędnik

W poniedziałek Ignaczak-Bandych poinformowała, że poprosiła prezydenta Andrzeja Dudę o odwołanie z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta RP. Jak wówczas przekazała, prezydent przychylił się do jej prośby.

 

 

- Praca w Kancelarii Prezydenta RP wymaga niezwykłego zaangażowania. Ze względu na problemy zdrowotne, dwa tygodnie temu, poprosiłam pana prezydenta, żeby mnie odwołał. A on się do tego przychylił - przekazała Interii Grażyna Ignaczak-Bandych. - W ubiegłym roku osiągnęłam wiek emerytalny. Co dalej, zobaczymy - dodała.

 

Interia ustaliła, że jedną z przyczyn odejścia Ignaczak-Bandych miał być także konflikt z Marcinem Mastalerkiem. Szef gabinetu prezydenta na antenie Polsat News zapewniał jednak, że nie ma z tym nic wspólnego.

 

Nową szefową Kancelarii została minister w KPRP Małgorzata Paprocka, która jest związana z Kancelarią Prezydenta RP od 2009 roku. 

 

 

Małgorzata Paprocka w latach 2010-2016 była zastępcą dyrektora, a w latach 2016-2020 dyrektorem Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP. Po karierze dyrektorskiej Paprocka została sekretarzem stanu.

Dawid Kryska / mak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie