Kanada. "Przyszedł, żeby się zemścić". Niedźwiedź włamał się do samochodu

Świat
Kanada. "Przyszedł, żeby się zemścić". Niedźwiedź włamał się do samochodu
Unsplash
Niedźwiedź czarny włamał się do samochodu już drugi raz

Mieszkanka Kanady pokazała w mediach społecznościowych nagranie z czarnym niedźwiedziem, który wszedł do jej samochodu i zasnął w środku. Okazuje się, że zwierzę niemal równo rok temu włamało się do tego samego auta.

Kayla Seward, mieszkanka Larder Lake w Ontario, obudzona hałasem w środku północy, wyszła na zewnątrz, aby sprawdzić, czy nikt nie włamuje się jej do auta. Na tylnych siedzeniach samochodu nie znalazła jednak złodzieja, a niedźwiedzia czarnego.

 

Zwierzę najprawdopodobniej otworzył sobie drzwi ciągnąc pyskiem za klamkę. Następnie weszło do środka i zniszczył siedzenia, zjadając piankę ze środka. Po wszystkim niedźwiedź zasnął.

Kanada. Niedźwiedź włamał się do samochodu 

Kayla przyjrzała się niedźwiedziowi i od razu rozpoznała go po oznaczeniach. Okazało się, że był to ten sam osobnik, który niemal równo rok wcześniej włamał się jej do tego samego samochodu.

 

- W zeszłym roku o tej porze niedźwiedź włamał się przez tylną szybę. Później został przetransportowany przez Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa na odległość 200 km. No cóż, przeszedł całą tę drogę z powrotem, żeby się zemścić - powiedziała The Guardian.

 

ZOBACZ: Niedźwiedź nagle zajrzał w okno. "Stał na dwóch łapkach"

 

Kobieta dodała, że jeszcze przed tym incydentem słyszała o niedźwiedziu włamującym się do aut. Rzecznik ministerstwa powiedział, że funkcjonariusze zajmujący się dziką przyrodą próbowali ponownie schwytać uciążliwego niedźwiedzia, ale niestety bezskutecznie.

 

Agencja Parks Canada szacuje, że w Kanadzie żyje ponad 380 tys. osobników z 600 tys. populacji niedźwiedzia czarnego w Ameryce Północnej. Gatunek ten nie jest agresywny w stosunku do człowieka. W ostatnich latach zauważono, że podchodzi coraz bliżej ludzkich osad, ale ma to związek z łatwym dostępem do żywności.

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie