Auchan wycofuje produkt. Może zawierać bakterię

Polska
Auchan wycofuje produkt. Może zawierać bakterię
Polsat News
W polędwicy może znajdować się bakteria

Sieć supermarketów Auchan ostrzega przed spożyciem partii polędwicy jednej z firm, która znalazły się na półkach sklepowych. Chodzi o zagrożenie bakterią listeria. "Konsumenci proszeni są o niespożywanie, wyrzucenie lub zwrot do sklepu" - podano.

Sieć sklepów Auchan opublikowała komunikat, z którego wynika, że wycofuje partię produktu. Chodzi o polędwicę "Pecenica" 90g marko DOBRO.

Co jest powodem wycofania produktu przez Auchan?

Firma opublikowała szczegółowe dane:

 

Producent: SALAM Dąbrowski i Wspólnicy spółka jawna,
Kod kreskowy (EAN): 3850133800810,
Data przydatności: 03.08.24,
Numer partii: 24-00807.

 

W komunikacie podkreślono, że firma Auchan prewencyjnie wycofuje produkt z uwagi na zagrożenie pojawienia się bakterii listeria.

 

"Konsumenci, którzy zakupili wskazaną partię produktu proszeni są o niespożywanie go, wyrzucenie lub zwrot do sklepu, w którym został zakupiony" - podano, dodając, że koszt produktu zostanie zwrócony. 

Czym jest bakteria listeria?

Jak przekazał Głównego Inspektorat Sanitarnego, listerioza - czyli choroba po zakażeniu -  jest wywołana przez bakterię Listeria monocytogenes, która jest w stanie rozwijać się w lodówce. Stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością. 

 

ZOBACZ: Niebezpieczna choroba czyha na owocach. Lasy Państwowe apelują: Opanujcie się

 

Bakterie Listeria wydalane są z kałem zakażonych zwierząt. Są one szeroko rozpowszechnione w środowisku, a ogniska zatruć pokarmowych przez nie wywoływane są rejestrowane na całym świecie. 

Karolina Gawot / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie