Jarosław Szymczyk ma nową pracę. Trafił do klubu Piast Gliwice

Polska
Jarosław Szymczyk ma nową pracę. Trafił do klubu Piast Gliwice
Polsat News
Jarosław Szymczyk

Zaskakująca nowa rola byłego szefa policji. Jarosław Szymczyk, który zasłynął tym, że w jego gabinecie doszło do wybuchu granatnika, dołączył do klubu Ekstraklasy. Generał został członkiem rady nadzorczej Piasta Gliwice. Ma wyprowadzić klub z długów. Sprawą zajęły się "Wydarzenia" Polsatu.

To największy hit transferowy Piasta Gliwice. W nadchodzącym sezonie na pozycji członka zarządu zobaczymy tu - generała Jarosława Szymczyka, byłego szefa policji - przekazał reporter "Wydarzeń" Michał Mitoraj.

 

- To chyba żart, to jest dla mnie zaskoczenie. On był od początku niekompetentnym człowiekiem - powiedział jeden z mieszkańców Gliwic.

 

- Jest sympatykiem Piasta, chodził na mecze. Jest kibicem tego klubu od wielu, wielu lat, myślę że się zna na piłce - przekazał inny mieszkaniec miasta.

Nowa praca Jarosława Szymczyka. Jest w radzie nadzorczej klubu Piast Gliwice

Najlepiej gdyby generał Jarosław Szymczyk okazał się prawdziwym Messim finansów i zarządzania. Oficjalnie długi Piasta przekraczają 13 mln złotych. Stąd poniedziałkowa konferencja prezydent Gliwic Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, na której przekazano informacje o złej kondycji klubu.

 

ZOBACZ: Euro 2024. Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Michał Probierz zabrał głos

 

Gdy prezydent rozmawiała z mediami, tuż obok trwało posiedzenie zarządu klubu. To właśnie w jego trakcie doszło do zmian w składzie rady nadzorczej. Trzymając się futbolowej terminologii - na pozycjach członków rady zobaczymy już nie trzy, a cztery osoby. Odchodzący z niej Zbigniew Kałuża, będący mniejszościowym udziałowcem klubu, do gry wprowadził Jarosława Szymczyka.

 

WIDEO: Materiał "Wydarzeń". Jarosław Szymczyk ma nową pracę. Trafił do rady nadzorczej klubu Piast Gliwice

 

 

- Wydaje nam się, że ze względów wizerunkowych zarówno miasta, jak i klubu to nie jest najlepsza osoba. Dlatego też pani prezydent poprosiła o zmianę tej decyzji - przekazał wiceprezydent Gliwic Jarosław Zięba.

 

Szymczyk pracę w policji zaczynał na początku lat 90. właśnie w Gliwicach. Był najdłużej urzędującym komendantem głównym policji w historii. Jednak jego dorobek został naruszony przed dwoma laty wystrzałem z granatnika w jego gabinecie w siedzibie KGP. 

 

Ze strony Piasta Gliwice krótka piłka - klub sprawy nie komentuje ograniczając się do oświadczenia.

Jarosław Szymczyk w Piaście Gliwice. "Osoba z bogatym doświadczeniem"

"Wydarzenia" zapytały eksperta do spraw wizerunku - dr Krystiana Dudka - czy generał w Piaście będzie strzałem w dziesiątkę, czy raczej niewypałem. Były policjant i kibic to rzadkie w świecie futbolu połączenie. - Można powiedzieć, że to jest wystrzałowy transfer, o którym będzie głośno w całej być może nawet Europie piłkarskiej - przekazał. 


Jak dodał, "to osoba z bogatym doświadczeniem zawodowym, kierująca bardzo dużą formacją, więc zapewne posiada też takie kompetencje, które w funkcjonowaniu organizacji, którą jest klub piłkarski mogą się przydać".

 

Zwłaszcza, że problemów klubowi nie brakuje. A mowa o klubie, który raptem pięć lat temu sięgał po tytuł Mistrza Polski. - Na pewno nie było większych ruchów sponsorskich, na pewno nie było takiego większego kibicowskiego ruchu i tego brakuje, jeżeli chodzi o Piasta Gliwice - przekazał Tomasz Krochmal z Polsat Sport.

Polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie