Ukraina: Niemcy otwierają pierwszy zakład zbrojeniowy

Świat
Ukraina: Niemcy otwierają pierwszy zakład zbrojeniowy
Ministerstwo Przemysłu Strategicznego Ukrainy
Ukraina i Niemcy będą wspólnie naprawiać i produkować pojazdy

Koncern Ukroboronprom oraz niemiecki Rheinmetall otworzyły pierwszy wspólny zakład na terenie Ukrainy. Fabryka będzie zajmowała się remontami i produkcją pojazdów opancerzonych. - Zagraniczni partnerzy mają do nas zaufanie - zaznaczył szef ukraińskiego przedsiębiorstwa.

Ministerstwo Przemysłu Strategicznego Ukrainy podkreśla w komunikacie, że nowy zakład przyspieszy naprawę wozów bojowych i ich powrót na front. Szybsza ma być również produkcja nowych pojazdów.

 

Zakład powstał w Ukrainie i będzie przygotowywał do walki pojazdy opancerzone, które Kijów otrzymał od władz w Berlinie.

 

ZOBACZ: Ukraina dostanie nową broń. Jest deklaracja prezydenta Francji

 

- Jesteśmy wdzięczni naszym niemieckim partnerom za zaufanie i wsparcie, które pozwalają nam pewnie działać na rzecz zwycięstwa i integracji z europejskim systemem bezpieczeństwa - komentował wiceminister obrony Dmitrij Klimenkow.

Ukraińscy pracownicy i niemiecki nadzór

Powstałe przedsiębiorstwo to efekt współpracy koncernów Ukroboronprom i Rheinmetall, który jest europejskim potentatem na europejskim rynku zbrojeniowym.

 

W zakładzie zatrudnieni będą ukraińscy specjaliści, natomiast nadzór techniczny nad procesem produkcyjnym i naprawczym będą sprawować przedstawiciele niemieckiej firmy.

 

ZOBACZ: Będą samoloty, ale nie ma pilotów. Ukraina ma poważny problem

 

- Ważne, że to dzieje się w Ukrainie. Zagraniczni partnerzy mają zaufanie do nas, naszego profesjonalizmu i wysokiego potencjału krajowego przemysłu obronnego - podkreślił Herman Smetanin , dyrektor generalny Ukroboronpromu.

Jakub Krzywiecki / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie