Rosyjski sabotaż w Polsce. Premier ujawnia nowe informacje

Polska
Rosyjski sabotaż w Polsce. Premier ujawnia nowe informacje
PAP/Wojtek Jargiło
Premier Donald Tusk podczas odprawy z wojewodami

Podczas odprawy z wojewodami premier ujawnił szczegóły ostatnich akcji specsłużb. - Aresztowano dziesięć osób bezpośrednio zaangażowanych w akty dywersji i sabotażu w Polsce (...) mamy powody sądzić, że to nie są ostatnie tego typu zdarzenia - powiedział Donald Tusk.

Premier kontynuuje swoją wizytę w Białymstoku. Po poniedziałkowym posiedzeniu rządu i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego we wtorek zorganizował odprawę z wojewodami

 

- Białystok stał się miejscem symbolicznym. To symbolika groźna, momentami przygnębiająca - powiedział, nawiązując do "agresywnej polityki wschodnich sąsiadów" oraz kryzysie migracyjnym. Podczas części transmitowanej przez media szef rządu ujawnił także nowe dane dotyczące aktywności służb. 

 

- W ciągu kilku ostatnich tygodni aresztowaliśmy 10 osób bezpośrednio zaangażowanych w akty dywersji i sabotażu w Polsce. Mamy powody sądzić, że to nie są ostatnie tego typu zdarzenia - przestrzegał szef Platformy Obywatelskiej. 

 

ZOBACZ: Donald Tusk ostrzega przed Rosją. "Próby sabotażu"

Premier do wojewodów: Musicie być gotowi do wytężonej pracy 

Premier dodał w swoim wystąpieniu, że przez cały czas jest w kontakcie z kierownictwem Policji, Straży Granicznej i ABW.

 

- Sytuacja wymaga pełnej koncentracji - podkreślał. Polityk zwrócił także uwagę swoim interlokutorom, że funkcja wojewody polega na "nieustannej gotowości reagowania na sytuacje kryzysowe", a nie tylko bieżącym administrowaniu. 

 

- Musicie być gotowi naprawdę do bardzo wytężonej pracy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa - wskazał Donald Tusk.

 

Podczas spotkania Tusk zaznaczył również, że współpraca pomiędzy służbami i administracją rządową jest wzorowa, elastyczna i nowoczesna. - W związku z dramatyczną naszej granicy tego typu model współpracy jest potrzebny - dodał.

Piotr Białczyk / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie