Malawi. Wiceprezydent Saulos Chilima zginął w katastrofie

Świat
Malawi. Wiceprezydent Saulos Chilima zginął w katastrofie
WikimediaCommons
Nie żyje wiceprezydent Malawi

Niewiele ponad dobę od rozpoczęcia poszukiwań rząd w Malawi przekazał, że w katastrofie lotniczej zginął wiceprezydent Saulos Chilima. W podróży towarzyszyła mu żona, a także osiem osób załogi i współpracowników. Nikt nie przeżył.

Do katastrofy lotniczej doszło w poniedziałkowy poranek. Maszyna z wiceprezydentem Saulosem Chilimą, byłą pierwszą damą Shanil Dzimbiri oraz z ośmioma innymi osobami na pokładzie zniknął z radarów. Pierwotnie statek powietrzny miał wykonać 45-minutowy lot ze stolicy Lilongwe do Mzuzu, miasta oddalonego o ok. 370 km.

 

We wtorek prezydent kraju wydał oświadczenie, które cytuje Reuters. Zgodnie z nim nikt nie przeżył katastrofy. Ze względu na "krytyczną sytuację" przywódca Malawi odwołał wyjazd służbowy na Bahamy. Sprawę wyjaśniają służby.

 

ZOBACZ: Samolot nagle zginął z radarów. Na pokładzie wiceprezydent Malawi

Wiceprezydent Malawi nie żyje. Dwa lata temu stracił urząd

Saulos Chilima miał 51 lat. O polityku zrobiło się głośno dwa lata temu, gdy pozbawiono go stanowiska w związku z zarzutami korupcyjnymi. Oskarżenia dotyczyły przyjęcia łapówek, w skandal zamieszany miał być również brytyjsko-malawijski biznesmen. Po kilku rozprawach, malawijski sąd oddalił zarzuty.

 

Agencja Associated Press wskazała - powołując się na internetową stronę badającą ruch lotniczy - że delegacja podróżowała dwuśmigłowym samolotem typu Dornier 228, który armia malawijska posiada od 1988 r.

Piotr Białczyk / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie