Samolot nagle zginął z radarów. Na pokładzie wiceprezydent Malawi

Świat
Samolot nagle zginął z radarów. Na pokładzie wiceprezydent Malawi
EASTNEWS/AMOS GUMULIRA
Samolot z wiceprezydentem Malawi zaginął

Trwają poszukiwania samolotu, na pokładzie którego przebywał wiceprezydent Malawi - Saulos Chilima - oraz dziewięć innych osób. Po wylocie ze stolicy kraju w poniedziałek rano maszyna zniknęła z radarów.

Biuro prezydenta wschodnioafrykańskiego Malawi Lazarusa Chakwery poinformowało o zaginięciu samolotu przewożącego wiceprezydenta Saulosa Chilimę i dziewięć innych osób. W poniedziałek po godz. 9:00 rano wojskowy statek powietrzny wyleciał ze stolicy kraju Lilongwe i zmierzał do portu lotniczego w Mzuzu. Zaginął po 45 minutach lotu.

Prezydent Malawi zleca akcję poszukiwawczo-ratowniczą wiceprezydenta kraju

Prezydent Malawi został powiadomiony o zniknięciu z radarów samolotu, na pokładzie którego przebywał Saulos Chilima przez szefa malawijskich sił zbrojnych, generała Valentino Phiri.

 

Prezydent zarządził akcję poszukiwawczo-ratowniczą. "Wszystkie wysiłki zarządu lotnictwa mające na celu nawiązanie kontaktu z załogą samolotu od chwili, gdy zniknął on z radaru, nie powiodły się" - przekazano w wystosowanym przez rząd oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Córki Putina pokazały się publicznie. Przemawiały na Forum Ekonomicznym

 

W związku z krytyczną sytuacją, przywódca Malawi odwołał wyjazd służbowy na Bahamy.

 

Jak przekazała agencja Reutera, malawski minister ds. komunikacji Moses Kunkuyu przekazał w rozmowie z dziennikarzem rządowego nadawcy, że wysiłki w celu odnalezienia zaginionego samolotu, zostały zintensyfikowane.

Saulos Chilima oczyszczony z zarzutów

Saulos Chilima ma 51 lat. O wiceprezydencie Malawi zrobiło się głośno dwa lata temu, gdy pozbawiono go stanowiska w związku z zarzutami korupcyjnymi. Oskarżenia dotyczyły przyjęcia łapówek, w skandal zamieszany miał być również brytyjsko-malawijski biznesmen.

 

Po kilku rozprawach, malawijski sąd oddalił zarzuty.

 

Chilima wskazywany jest często jako potencjalny kandydat w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Paweł Sekmistrz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie