Zbiórka Fundacji Polsat. Mały Szymon walczy o życie

Polska
Zbiórka Fundacji Polsat. Mały Szymon walczy o życie
Polsat News
Zbiórka na Szymona Kura. Potrzeba pilnie kilkuset tysięcy

Siedmiomiesięczny Szymon Kur potrzebuje pomocy. Na uratowanie życia chłopcu, rodzicom brakuje jeszcze 700 tys. złotych. Szymon urodził się z licznymi wadami, z których najpoważniejszą jest wada serca. Leczenia chce się podjąć ośrodek w Genewie, gdzie chłopiec powinien być już 17 czerwca. Fundacja Polsat uruchomiła zbiórkę.

Szymon Kur ma obecnie siedem miesięcy. Dopiero w trzydziestym tygodniu ciąży rodzice dowiedzieli się, że ich dziecko przyjdzie na świat ze śmiertelną wadą.

Zbiórka Fundacji Polsat dla małego Szymona. Brakuje kilkuset tysięcy

- Tego dnia pobolewał mnie brzuch. Pojechaliśmy do najbliższego szpitala w Wejherowie i wtedy dowiedzieliśmy się, że z serduszkiem coś jest nie tak - relacjonowała "Wydarzeniom" Polsatu Paula, matka Szymona. 

 

"On ma wszystko" - taką diagnozę usłyszeli rodzice podczas echa serca. Chłopczyk ma połączone ze sobą nerki i wiele śledzion oraz odwrócenie trzewi. Oznacza to, że narządy Szymona ukształtowały się jak w lustrzanym odbiciu. Serce dziecka też jest po prawej stronie - w dodatku obciążone licznymi wadami. 

 

ZOBACZ: Sukcesem zakończyła się operacja małej Ady. Rodzice dziękują Fundacji Polsat

 

Po narodzinach dziecka rodzice zaczęli szukać ratunku. Nadzieją jest placówka w Genewie. - Widzą szansę na serce dwukomorowe, żeby zachować, ale chcą zrobić swoje badania - wyjaśniła "Wydarzeniom" matka Szymona.

Koszt leczenia przekracza możliwości rodziny

Cena leczenia to półtora miliona złotych. Początkowo lekarze w Genewie wyznaczyli termin wizyty na lipiec, ale wszystko zmieniło się w ostatnich dniach - po kontrolnej wizycie w klinice w Łodzi.

 

Wideo: Mały Szymon walczy o życie. Nadzieją jest szpital w Szwajcarii

Rodzice dowiedzieli się wówczas, że chłopiec ma powiększoną wątrobę, nieprawidłowe przepływy, a prawy przedsionek serca jest znacznie powiększony. To efekt nieprawidłowego krążenia, u chłopczyka spada saturacja, w wyniku czego szybko się meczy i potrzebuje przerw nawet podczas karmienia.

Za kilka dni chłopiec powinien być w Szwajcarii. "Musimy działać"

Rodzice apelują o pomoc. - My już nie mamy czasu. Musimy działać, żeby go uratować - alarmuje pani Paula, matka chłopca. Aktualnie rodzice Szymona nie posiadają pełnej kwoty wymaganej na leczenie. Brakuje im jeszcze 700 tys. złotych.

 

Nowy termin wizyty w Genewie został wyznaczony na 17 czerwca. Zwrócili się więc z prośbą do Fundacji Polsat, która uruchomiła subkonto dla Szymona Kura. 

 

Wszystkie informacje dotyczące tego, jak pomoc Szymonowi są dostępne TUTAJ.

 

- Jeśli się uda zebrać cała kwotę, a wierzymy, że uda się uratować jego życie, to tak naprawdę to Wy je uratujecie - powiedziała prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

 

nn / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie