Usłyszeli wołanie o pomoc. Błyskawiczna akcja policji

Polska
Usłyszeli wołanie o pomoc. Błyskawiczna akcja policji
Pixabay/Andrzej Rembowski
Funkcjonariusz policji i radiowóz - zdjęcie ilustracyjne

Podczas wieczornego patrolu policję z Radomia o pomoc poprosili rodzice nieprzytomnego noworodka. Funkcjonariusze udzieli pierwszej pomocy, a gdy jego czynności życiowe zostały przywrócone, radiowozem przewieźli rodzinę do szpitala.

Podczas wieczornej służby policjanci z Radomia usłyszeli wołanie o pomoc. Przy ich radiowozie zatrzymał się samochód osobowy. Na przednim siedzeniu siedziała kobieta, trzymając w rękach noworodka. 

Błyskawiczna akcja policji z Radomia 

Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Policjant - mł. asp. Michał Bernaciak - udrożnił drogi oddechowe i rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. W wyniku podjętych działań dziecko ponownie zaczęło oddychać.

 

Pozostali funkcjonariusze zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz wezwali pogotowie. Ze względu na panujące godziny szczytu, mundurowi podjęli decyzję o przewiezieniu matki i noworodka do szpitala radiowozem.

 

ZOBACZ: Usłyszeli pisk w ciemnym bunkrze. Policjanci ruszyli z pomocą

 

W drodze pozostawali w nieustannym kontakcie telefonicznym z ojcem. Lekarz, który zajął się maleństwem, stwierdził, że policjanci uratowali mu życie.

 

Pola Kajda / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie